Skocz do zawartości

[Wymiana hamulców] z Tektro HD-M285 na coś lepszego.


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie są pozalewane i wszystkie mają klocki... tyle że wszystkie przewody raczej będą za długie, bo przecież nie mają pasować do Twojej ramy tylko do każdej, więc trzeba je ciąć a co za tym idzie konieczność odpowietrzania jest niemal nieunikniona.

PS. Nie mam magur chociaż używałem, ale obecnie mam tylko shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się opłaca czy nie to ciężko powiedzieć. Z mojej perspektywy (ważę 15kg mniej) i hardtaila - no niespecjalnie. Magury to jest mocniejszy zestaw niż takie m6100 ale czy Tobie potrzebny? Ja Ci po prostu podsunąłem alternatywę gdybyś miał nie zmieniać manetki. Ale prawdą jest to, że teraz masz naprawdę kiepskie hamulce... niemal wszystko co istnieje jest wyraźnie mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jest ten sam (tzn. magura ma swój a shimano swój, ale możesz używać dokładnie tego samego zarówno do shimano jak i magury możesz je zamienić albo w ogóle wybrać inny), klocki do magury - oryginały są trochę droższe niż oryginały shimano - zamienniki cena pewnie podobna.

Magury są mocniejsze i to jest ich zaleta... ale są też zdecydowanie rzadsze na rynku... a to jest ich wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze magury są grubsze. Zatem zacisku shimano na tarczy magury z nowymi klockami się nie użyje. Zacisk magury na tarczy shimano zadziała.

Niemniej magury nie lubię z powodu upierdliwości odpowietrzania i długich klamek (krótkie trzeba osobno kupić).

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojjnędznych Shimano nie używam, za to nędznych Tektro pewnie tak. Skoro nie dali dobrych hamulców to i pewnie tarcze są fatalne.

Widzę, że temat klocków i tarcz nie tylko mnie dobija.

 @KSikorskiu mnie mają być nowe hamulce a stare tarcze.

Już miałem zamawiać Magury i znowu zasilaliście niepewność.

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli pozostaje zamawiać Magurę i modlić się żeby wszystko dobrze działało?

 

P.S.

Do skrócenia i ponownego podłączenia wężyka będę potrzebował zdaje się oliwki i jakiejś końcówki. Orientujecie się o co chodzi?

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servo-Wave mnie przekonuje. Jeżeli już myślę o zwiększeniu budżetu, miało by sens na przód dać M6120 a na tył 6100?

P.S.

z tego co wyczytałem to Magury Trail mają klamki aluminiowe. No i wyczytałem, że ludzie łączą klamki Shimano z zaciskami Magury.... Ale to już kombinacje alpejskie dla mnie.

Tu w sumie bardzo podobny temat 

@SrfxGirlco w końcu kupiłaś?

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja planuję dopiero zacząć jeździć trail i to raczej lekki. Z kolei nie jestem osobą, która co chwilę zmienia osprzęt. Dlatego się zastanawiam czy na przód nie dać m6120.

Wytłumaczysz mi proszę o co chodzi z tym ISPEC EV, że m.in WKG odradzają je. Opis w sieci niewiele mi mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-spec to montaż bezpośredni manetki do klamki hamulcowej. Obecnie jest już 4. generacja oznaczona EV. Tym samym masz dwa rodzaje manetek różniące się sposobem montażu: na obejmę oraz i-spec. Jeśli kupisz manetki na obejmę to jest szansa, że będą pasować do kolejnej generacji hamulców. W przypadku i-spec nie wiadomo jak będzie (bo póki co co generację hamulców jest kolejny i-spec i brak kompatybilności wstecznej). Z zalet i-spec to jak wspominałem - wiekszy zakres rrgulacji manetki względem klamki oraz porządek na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

Poczytałem trochę i mam jeszcze większy mętlik w głowie.

W Shimano będzie mnie denerwowało to że klocki są blokowane na spinkę a nie na śrubę. To już w moich obecnych Tektro jest śruba. Jeżeli bym je brał to raczej zestaw: przód m6120, tył m6100. No i ta nieszczęsną manetka.

Magura - podobno gumowata klamka, słaba dostępność klocków i trudności w odpowietrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to że Tektro są lepsze, bo nie są. Tylko, że ta zawleczka to mały minus hamulców Shimano i tyle. Najważniejsze jest żeby hamulce ładnie hamowały i prostota ich serwisowania.

@Dokumosarozmawiałem jeszcze z serwisem, który ewentualnie by mi pomógł ze skróceniem przewodów i Pan poddał w wątpliwość czy ta manetka  SL-M5100, będzie współgrała z moją przerzutką Shimano SLX RD-M7000 Shadow Plus 11-S, ponieważ podobno musi mieć oznaczenie Dyna-sys 11. Prawda to?

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...