Skocz do zawartości

[zacisk hamulca] uszczelnienie


brachol22

Rekomendowane odpowiedzi

Niech będzie, masz większe doświadczenie.

Ja dla świętego spokoju wymieniam, bo robię to naprawdę sporadycznie. Tak samo jak z podkładkami dolnych goleni w Rock Shox. Producent zaleca wymianę przy pełnym serwisie, czyli taka podkładka powinna wytrzymać trzy dokręcenia. Koszt jest tak niski ( łącznie za zestaw wyjdzie poniżej 10 zł), że jeżeli mam się zastanawiać czy wytrzyma, to wolę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, żeby nie otwierać nowego tematu może uda mi się tutaj kontynuować. Miałem wyciek spod tłoczka w tylnym zacisku, chciałem go wyjąć, przeczyścić tłoczek i uszczelkę i spróbować złożyć. Niestety tłoczek pękł w trakcie wyjmowania, co dziwne to wyciągałem go palcami po wypchnięciu wodą, ale widocznie gdzieś pod koniec musiał się zahaczyć.

W każdym razie, potrzebuję zakupić nowe tłoczki, możecie coś polecić, jedyna opcja to chińczyki? Widziałem @tobo wcześniej pisałeś że uszczelki chińskie to lipa, ale może uda się na tej uszczelce którą mam (chociaż raczej nie bo puszczała) z nowym tłoczkiem. Zacisk to Shimano BR-785. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Który zrobi być  może siku jak poprzedni.

Poza tym uszczelki i tłoczki to 80 zł. Czy w tej cenie dostanę zacisk np slx? Nawet jeśli klocki kosztują 50 to i tak jest taniej. W zestawie z tłoczkami i uszczelkami tłoków przychodzą też uszczelki do przyłącza przewodu i oring do gniazda między połówkami zacisku. 

Jeśli weźmiemy pod uwagę ceny zacisków xt, xtr, ultegry i da to jednak zdecydowanie wychodzi dużo lepiej 

Ja szukam rozwiązania które będzie skuteczne na tą przypadłość. Wymiana zacisku nie jest. 

Poza tym wiele osób nie chce wymian gwarancyjnych tylko chce mieć święty spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal jest to szczoch  którego nie mam ochoty montować.

Co z tego że jest gwarancja? 

Załóżmy,  klient przychodzi,  zacisk do wymiany. Płaci za zacisk, usługę I olej. Wraca bo mu się zacisk zlał. Oczywiście,  należy się kolejny,  w ramach gwarancji. Nie kwestionuję. Natomiast ja muszę zużyć kolejną działkę oleju, umyć tarczę i wymienić zacisk. I to jest na moim garbie. 

Pracując w serwisie , dużym,  wymienialiśmy 200-300 sztuk rocznie. Niech z tego 100 będzie wymienionych gwarancyjnie. Przymijmy że na mycie,  czyszczenie,  wymianę trzeba 30 minut. 100 zacisków to 50 godzin. 

50 pracy to moje obecne 300 zł za godzinę. Razy 50, czyli wychodzi że "w plecy" 15 tysięcy. To nie jest zbyt optymistyczna kalkulacja. 

Dla mnie , ze względu na osobiste doświadczenia i to z czym stykam się w pracy, shimanowskie zaciski to kupa. Unikam hamulców tej firmy,  nie sprzedaję ich ludziom.  Dam szansę chińczykom. Jak do tej pory się nie nadziałem. Jak wróci choć jeden z wyciekiem- będę szukał innego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji serwisowych zdarzało się, że zaciski się polały ale to sporadyczne przypadki. Problem pękających tłoczków IMHO dot. jakichś serii produkcyjnych bo faktycznie zdarzały się bursty w przypadku m675 i m785, pod koniec produkcji był spokój. Podobnie było z m7/8000. Spotkałem się też z jakąś felerną serią M6000 gdzie uszczelnienia puszczały (nawet już w pudełku potrafiły się zmoczyć). Nie prowadzę statystyki ale wydaje mi się, że sumarycznie mieliśmy więcej problemów z gumowym kondomem klamek m6000 i wyżej niż z zaciskami.  Nigdy nie miałem przypadku, że zacisk posikał się na łączeniu połówek.

Co do chińskich tłoczków to stosowałem takie (metalowe z jakimś plastikowym insertem) kilka x w m6/785 oraz m7/8000 jako zamiennik pękniętych. Ostatni taki zabieg ze 2-3 lata temu (od tego czasu nie spotkałem pękniętego po gw) i płaciłem za tłoczek z uszczelnieniem ~30zł (na sztuki było). Chyba działają do dzisiaj bo żadnej reklamacji z tego tytułu nie było.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem opcję metalową z Aliexpress,  miały pozytywne opinie. Jednak założone do praktycznie nowego zacisku slx 7000 dociskały klocki do tarczy aż do zablokowania koła.  Może jednostkowe szczęście ale mam zasadę że eksperyment robię i jeśli pierwsze podejście jest nieudane to nie robię kolejnego. 

Te które zalinkowałem bardziej przypominają tłoczki nieceramiczne shimano. 

Miałem przypadek że w zacisku xt wymieniłem uszczelki ale nadal ciekł,  wada tłoków. Po założeniu nowych uszczelek i tych tłoków problem się rozwiązał. Stąd już nie bawię się w wymianę tylko uszczelek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję trochę temat ww. hamulców. Kupiłem toto za paręnaście PLN-ów i na początek postanowiłem rozebrać i przeczyścić zacisk. Nie zwróciłem tylko uwagi, w którą stronę były włożone uszczelki tłoczków. Uszczelka z jednej strony jest gładka, z drugiej ma wgłębienie. Która z nich powinna być skierowana w stronę klocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...