Skocz do zawartości

[koła] Gdzie zamówić ?


raco

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że na nowy rower przyjdzie mi poczekać i to całkiem długo to zdecydowałem się wycisnąć z obecnego ile się tylko da i na początek idą nowe koła.

Znalazłem trzy polecane sklepy które się tym zajmują, mianowicie Daveo, Lemonbike oraz Dandyhorse czy ktoś może zamawiał w którymś z nich i byłby skłonny podzielić się opinią?

Mam jeszcze jedną opcję lokalnie, Bikegaraż  w Krakowie, ale tu akurat nie udało mi się trafić na opinię nt ich wyrobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dandy Horse: po kilkudziesięciu kilometrach tylne koło rozcentrowało się bardzo mocno, odesłałem do naprawy i znowu po kiludziesięciu kilometrach sytuacja się powtórzyła. Koła zwróciłem. Zanaczam jednak, że było to kilka lat temu i być może nauczyli się już zaplatać prawidłowo.

Daveo: po około 1000 km szprychy  w tylnym kole zrobiły się luźne, trzeba było dociągać. Zrobił mi to miejscowy serwis.

Lemonbike: mam koła Evanlite, a to chyba ich marka. Przebieg kół niewielki, bo może 4000 km, na razie wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemon - słabo wspominam obsługę i doradztwo przy wyborze przy określonych wytycznych, ostatecznie kół nie kupiłem bo i cena była wyższa niż u Daveo, gdzie po szybkiej odpowiedzi i wspólnym szukaniu rozwiązania koła dostałem po 3 dniach. Tłukę niby szosowo przełajowe koła jak się tylko da w każdym terenie i nic się nie dzieje a pewnie zrobiły już z 7k, zero issue. Po kontakcie masz możliwość wzięcia rat choć na stronie tego nie ma do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamawiałem z Lemon Bike. Rewelacyjny kontakt, dość przejrzysta i klarowna strona. Koła przyszły szybciej niż się spodziewałem.

Daveo ma burdel na stronie, a na maila nie uzyskałem odpowiedzi.

Dandy Horse wydaje mi się dość drogie, jak tak naprawdę za komponenty No Name ( mimo że niewątpliwie sprawdzone).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Daveo rzeczywiście kontakt jest... no powiedzmy średni. Ale koła które mi złożył są spoko. I też je miałem błyskawicznie. Złego słowa nie powiem. Naciąg ok, nie trzeba nic poprawiać a już trochę mają. Jak zamawiałem pierwsze koła to odpowiedział na maila od razu, późniejsza korespondencja szła sprawnie i przyjemnie na dodatek nie złożył na pałę bo ja sobie zamówiłem "coś tam", tylko dopytał, upewnił się, trochę korespondencji wymieniliśmy zanim uznaliśmy razem, że to trafne komponenty do konkretnych zastosowań. No niestety jak chciałem później drugie no bo byłem z pierwszych zadowolony... to już mój mail też wpadł do czarnej dziury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Posiadam już 2 sezon karbonowe obręcze Evanlite X23 zamawiane w LemonBike i jak do tej pory miałem 2 usterki w postaci poluzowanych nypli, przez co szprychy się poddały. W obu przypadkach usterki naprawione  od ręki, ponieważ zawiozłem osobiście do siedziby firmy. Teraz chciałbym złożyć koła o masie niższej niż 1200g ale na razie nie mają w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2021 o 20:36, nieborak napisał:

A o Bikestacji ktoś może coś napisze? Wiem że kontakt z nimi średni, ale jak z jakością zaplatania?

Kupiłem u nich gotowy zestaw, trochę się naczekalem. Jeśli chodzi o wykonanie to nie mam do czego się przyczepić, poza tym że w tylnym kole po iluś tam km trochę naciagnalem szprychy. 

Do Daweo pisalem @, ale chyba wpadł do czarnej dziury;)

Ostatni komplet złożony u lokalnego majstra. Dostarczylem części,  a chłopaki poskladali. Wyszło b dobrze, mam te koła w trailu/enduro i na razie szprychy siedzą sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Wojczal olał ciepłym moczem jeśli chodzi o kontakt więc dałem sobie spokój.

Zamawiałem już 2x koła gotowe z Lemon i panowie wszystko dobrali jak trzeba gdy podałem im marki roweru. Koła trzymają się świetnie mimo mojej wagi - 130 kg + bagażu ciężkiego + roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia dotyczące kół MTB (a przeprawa była długa i wymagająca, możesz poszukać wątku jak jesteś ciekawy ;)) :

Z Wojczal-Bike ciężko się dogadać, więc aż strach pomyśleć co będzie w razie potencjalnej awarii/reklamacji.
Kupiłem koła Evanlite X25 - sprawiały wrażenie porządnie wykonanych, ale nie spełniały moich oczekiwań (nie były wystarczająco sztywne, nie wiem, czy to wina naciągnięcia szprych, czy obręczy), więc je zwróciłem.
Teraz mam koła złożone przez Dandy Horse na moich częściach (obręcze Nextie, piasty DT 240 EXP) i złego słowa nie powiem. Przednie koło po ok 3,5-4 tys. km w terenie jest jak nowe, żadnego bicia. Tylne ma leciutkie bicie boczne, ale to nie wina złego zaplotu - po prostu "wplątał" mi się w górach kamień, a potem badyl, i wygięły się dwie szprychy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał na lokalnym rynku, wbrew pozorom można znaleźć ludzi z dobrym fachem w ręku, którzy ogarną koła za podobne pieniądze jak wszędzie reklamowane Le..., Fi..., Da.. itp. Co do Wojczala, ja mam kompletnie odmienne doświadczenia (być może miałem farta ;) ), koła złożone, na obręczach które zamawiałem z Niemiec, a koła złożone szybciej niż było wstępnie umówione. 

W KRK możesz jeszcze skontaktować się z Przemkiem z Koła-Koła, zrobiłem u Niego 2 albo 3 komplety kół do MTB, rowery jeżdżą u innych i nikt nie narzeka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...