Skocz do zawartości

[piasta] stuki,trzaski,szarpnięcia kasetą


Hulaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu mam problem z tylną piastą D042SB.

Na wolnych obrotach (bez kręcenia) czasami pojawiają się lekkie stuki i głośniejsze uderzenia.Czasami również zdarza się szarpnięcie\pociągnięcie  kasety do przodu.

Raz tylko stuka,potem jest spokój (nawet kilka wycieczek) i znów się odzywa stukanie lub głośniejsze stuki i szarpnięcia kasetą. Wszystko jak nie kręcę  korbą.

Zaczęło się po jakichś kilku miesiącach używania nowej piasty założonej w serwisie . Wymieniłem wszystkie łożyska,nic nie pomogło. Na stuki nie ma wpływu ilość smaru lub oleju na zapadkach. Próbowałem różnych sposobów nawet raz zmontowałem bębenek na sucho.nie dając nic i tak po jakimś czasie(lub od razu ) zaczęły się stuki.

Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem?  Ktoś może zna przyczynę?   Za każdą radę będę wdzięczny :) 

Na filmiku już te głośniejsze stuki i czasem  szarpnięcia kasetą.(bywało też,że szarpało kasetą bez stuków ) :)

 Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby zajrzeć do bębenka. W zależności co to za jeden wyczyścić, skasować luzy, nasmarować ew. wymienić zapadki...

 

Bębenek wielokrotnie rozbierany ,czyszczony ,luzów nie ma,smarowany na różnoraki sposób,zapadki w dobrym stanie.

Stukanie pojawiło się kilka msc po zakupie piasty więc jak były jeszcze mało używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z tulejką dystansująca pomiędzy łożyskami w korpusie piasty a bębenka jest wszystko OK (nie jest zdeformowana)? Opis problemu przypomina mi sytuację kiedy bębenek za bardzo dociska do reszty piasty, co powoduje m.in. jego "zabieranie" kiedy się nie pedałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...