Skocz do zawartości

[kierownica] baranek na prostą


Pixon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie chcę bawić się w archeologa i odkopywać temat z 2012 roku. Generalnie najwięcej osób chce wykonać taką operację odwrotnie, czyli mając kierownicę prostą zamienić ją na baranek.

Ja mam baranek z kompletną grupą sprzętową R5800 Shimano 105. Znalazłem do tego dedykowane manetki SL-RS700 2x11 w cenie ok. 520 zł. Drogo jak na grupę 105, dlatego zastanawiam się czy mogę do przerzutki szosowej SH105 11rz. zastosować manetki od mtb w tej cenie przykładowo XT SL-M8000? Być może wyrwałbym nawet XTR M980.

Z tymi manetkami SL-RS700 mam pewność, że wszystko ze sobą będzie działać bez żadnych problemów, co do innych nie mam pewności, bo nie pamiętam jaki jest ciąg w mtb/szosie.

 

Drugie pytanie, to jakie trzeba kupić klamki, żeby poprawnie obsłużyły hamulce szosowe? Chyba pozostaje tylko klamka Tiagra BL 4700?

 

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki szosowe, nawet na płaską kierownicę, nie są kompatybilne z grupami MTB. Były do epoki 9/10, ale to dawne dzieje.

Do hamulców wystarczą dowolne klamki cantilever, chociaż w moim odczuciu klamki V-Brake podłączone do hebli szosowych też dobrze pracują, ale formalnie nie są kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pixon napisał:

Ja mam baranek z kompletną grupą sprzętową R5800 Shimano 105. Znalazłem do tego dedykowane manetki SL-RS700 2x11 w cenie ok. 520 zł. Drogo jak na grupę 105, dlatego zastanawiam się czy mogę do przerzutki szosowej SH105 11rz. zastosować manetki od mtb w tej cenie przykładowo XT SL-M8000? Być może wyrwałbym nawet XTR M980.

Po pierwsze już padło nie możesz używać manetek 11s mtb z szosową przerzutką, musiałbyś jednocześnie wymienić przerzutkę na mtb. no i jest tu spory problem przerzutki mtb 11s nie radzą sobie za dobrze z kasetami szosowymi. pomijam już to że manetki m980 to są ... 10-cio rzędowe. manetki rs700 pomimo że nie tanie są najrozsądniejszym zakupem, większość pieniędzy przecież możesz odzyskać odsprzedając klamotki 5800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...