Skocz do zawartości

[Napęd] rower Tabou Kinetic 2.0 - problem z przerzutkami


Ooooski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich miłośników rowerów i kolarstwa, przychodzę do was z poważnym problemem i liczę, że pomożecie mi go rozwiązać.

Otóż trzeszczy mi napęd przy najcięższej przedniej przerzutce (napęd 3x7) a na drugą nie mogę przełączyć (jak ustawiam na drugą, to jadę na najlżejszej, a jak przełączam na najcięższą, to od razu przeskakuje z najlżejszej na najcięższą, jakby druga przerzutka nie istniała). Dodatkowo, jak jadę na najlżejszej przedniej przerzutce to napęd trzeszczy mi przy najniższych i najwyższych ustawieniach tylnej przerzutki, więc z 21 możliwych kombinacji mogę jechać na zaledwie trzech z nich.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, których pewnie będzie wiele patrząc na to forum. Proszę o podanie możliwych przyczyn i napisanie, jak to naprawić lub wysłanie linka do jakiegoś artykułu na ten temat. Życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przerzutki do wyregulowania. To załatwi ci prawidłowe przełączenie przednej i pewnie wyeliminuję ocieranie łańcucha (trzeszczenie) na skrajnych zębatkach wolnobiegu. Jak nie chcesz oddawać do serwisu odpal youtube i poszukaj "regulacja przedniej\tylnej przerzutki". Ewentualnie może byc wskazana wymiana linek i pancerzy, jak rower jest zaniedbany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...