Skocz do zawartości

[ciśnienie w oponach] Powietrze schodzi z nowych rowerów


sharku111

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Parę miesięcy temu kupiłem 2 rowery w GoSporcie, Kross Explorer 3.0, opony Mitas Gripper 700x40C. Pompuję je do 4,5 atmosfery (max. dop. 500 kPa) i ciągle schodzi z nich powietrze. Tzn nie od razu ale w ciągu dwóch tygodni, do ok. 2,5 atmosfery. Nie jeździmy codziennie, raczej właśnie raz na 2 tygodnie, kilkanaście kilometrów po ścieżkach z powodu braku czasu i za każdym razem trzeba szukać stacji i pompować. Czy tak powinno to wyglądać? Szwagier mówi, że powietrze nie schodzi mu przez całą zimę, pompuje ponad 3 atm. Inny kolega, że pompuje do oporu raz czy dwa razy w sezonie i dlatego martwi mnie ta sytuacja w nowych rowerach.

Sprawdziłem wentyle na ślinę i nie ma przecieku. Ja rozumiem, że powietrze musi schodzić. No ale 1 bar na tydzień?? Co ile Wy pompujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dlatego, że raz że można w najlepszym wypadku rozwalić dętkę i jak dobrze pójdzie, to popiszczy w uszach. Dwa, że to jest kompletna głupota ze względu na właściwości jezdne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dętki Mitas albo podobnej klasy to normalne zjawisko. Zresztą problem dotyczy wszystkich dętek odkąd przestano je robić z kauczuku tylko w różnym stopniu. Najlepsze pod względem trzymania powietrza są Schwalbe Air Plus. Z nich schodzi tylko 0.1 bara na 7-10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli masz dętki Mitas albo podobnej klasy to normalne zjawisko. Zresztą problem dotyczy wszystkich dętek odkąd przestano je robić z kauczuku tylko w różnym stopniu. Najlepsze pod względem trzymania powietrza są Schwalbe Air Plus. Z nich schodzi tylko 0.1 bara na 7-10 dni.

Bardzo dziękuję za wskazanie. Chyba je wypróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...