Skocz do zawartości

[Przerzutka] tylna w starym rowerze - wymiana


martinn24

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze w kwestii kasety. Chciałbym zamontować kasetę 9rz 11-32T. Układ zębatek 11-13-15-17-19-21-24-28-32.

Czy ta kaseta będzie dobrze współpracowała z przerzutką tylną RD-M591, korbą 48,36,26, przerzutką przednią FD-M391? 

Czy takie zestawienie się sprawdzi pod względem pojemności przerzutek, dyferencji itp?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być, kaseta 11-13-15-17 itd to nie shimano raczej, dwa zęby z 11 na 13 to duży przeskok ale masz korbę 48/36/26 to nie będziesz raczej jeździł na najmniejszych.  Lepsza wg mnie ( choć to indywidualna kwestia ) jest 11-12-14-16-18-21-24-28-32.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zbliżyć do obecnego układu z wolnobiegiem 14-28 bo się przyzwyczaiłem :)

W tej nowej kasecie za wyjątkiem przekładni 11T reszta w zasadzie się pokryje. Chcę na razie nie korzystać z 11.  Przy manetce 9rz chyba mogę tak wyregulować tył żeby nie było wybieranej przekładni 11T.

Shimano robi coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/kaseta-shimano-hg201-altus-9rz-11-32t-lodz-10598404314

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zbliżyć do obecnego układu z wolnobiegiem 14-28 bo się przyzwyczaiłem :)

W tej nowej kasecie za wyjątkiem przekładni 11T reszta w zasadzie się pokryje. Chcę na razie nie korzystać z 11.  Przy manetce 9rz chyba mogę tak wyregulować tył żeby nie było wybieranej przekładni 11T.

Shimano robi coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/kaseta-shimano-hg201-altus-9rz-11-32t-lodz-10598404314

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że rzadko kiedy jeździłem dotychczas w konfiguracji 14T tył i korba na 48T:)

Mogę nie dać rady, chyba że założę węższe opony i gdzieś z górki.

Już 13 T to więcej niż dotychczas miałem.

Oczywiście zostawić można. Zobaczę na ile mnie stać :) 

A swoją drogą jak szybko można pojechać na rowerze 26 cali i oponie powiedzmy 1,5 x 26?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, martinn24 napisał:

A swoją drogą jak szybko można pojechać na rowerze 26 cali i oponie powiedzmy 1,5 x 26?

93km/h na oponie 2,3 cala... bez pedałowania nawet a i tak koledzy byli szybsi... ;) 

I znowu nieco bardziej serio odpowiadając na twoje pytanie z tą korbą co masz:

głupota.jpg

Zadam Ci inne pytanie, a w drugą stronę czyli w kierunku miękkich przełożeń używasz zębatki 28t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię, zostawię, może poprawić mi się wydolność po regularnej jeździe.

28 z tyłu używałem na krótkich  podjazdach których u mnie sporo.

I czasem było potrzebne więcej.

Choć 30T by wystarczyło. Ale nie znalazłem czegoś 9rz np. 14-30.

Idę odebrać przerzutkę bo jest w paczkomacie a to z olx więc trzeba sprawdzić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marvelo 

Cytat

To chyba gdzieś w Alpach było?

To było w górach ironii - daleko a nawet bardzo daleko od szczytu powagi.

2 godziny temu, abdesign napisał:

I znowu nieco bardziej serio odpowiadając na twoje pytanie z tą korbą co masz:

to nawet nie była jakaś rzadko odwiedzana trasa... jak widzisz wrzuciłem nawet do niej mapę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy napędzie 3x najłatwiej poprowadzić nowy łańcuch na małej z przodu i małej z tyłu , normalnie przez przerzutki jak do jazdy i na dole ściągasz palcami końcówki łańcucha tak aby napiąć wózek tylnej przerzutki i żeby łańcuch przechodził ( gdy ten wózek lekko napięty ) 2-4 cm pod górnym kółkiem przerzutki.  Wtedy zaznaczasz gdzie skracać i zakładasz spinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...