Skocz do zawartości

[Hamulce] Gdzie kupię metalowy dystanser tłoczków hamulca shimano do odpowietrzania?


Rekomendowane odpowiedzi

Niepotrzebnie się tak napinacie, ja nie wiedze nic złego w tym że są takie produkty. Cena jest za duża ale można to zastąpić przez kilka podkładek lub monet sklejonych razem.

Ja planuje sam zrobić z płaskownika aluminiowego, który da się tanio kupić:

https://allegro.pl/oferta/plaskownik-aluminiowy-pa4-40x10-mm-odcinek-24-cm-10758291846

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie sadziłem że te metalowe spacery są aż tak niepopularne. Pracowałem 15 lat temu w serwisie i odpowietrzałem sporo hamulców, był to okres początków ich istnienia i odpowietrzanie było bardzo upierdliwe. Teraz po prawie 10 latach wróciłem na wiosnę do MTB i kolarstwa i chce sobie skompletować sprzęt do serwisu. Mam świadomość że wydziwiam i nie ma to wielkiego znaczenia,  pewnie żółty plastik za 10 zł dał by radę. W porównaniu do V-brakeów i tak te hamulce są potwornie mocne, do tego ciągle nie umiem hamować 1 palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W hamulcach shimano to w ogóle nie ma potrzeby tego używać, w shimano tez do tego doszli bo już ich nie dają do zacisków. Albo zwyczajnie żydzą:D

Owszem może tłoczek wypaść ale to się trzeba postarać. W innych hamulcach owszem lepiej coś włożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...