Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem szczęśliwym użytkownikiem roweru Cube Reaction Pro 2018 (21') koła 29

Jednakże niedawno zauważyłem coraz więcej rys na ramie roweru które źle wyglądają.

Rysy są widoczne i wyczuwalne pod paznokciem.

Nie znam sie na lakierach ani na malowaniu także proszę w tej kwestii traktować mnie jak laika. 

Poniżej zdjęcia jak to wygląda. Prosze o porade jak to usunac/zamalowac/ukryc bez badziewnych naklejek.

PozdrawiamPhoto_1630111885980_Processed.png.74047acfbbbcc9ed478d8e6845ee45c3.png

Photo_1630112729667_Processed.png

IMG_20210828_024309.jpg

IMG_20210828_024158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć dbać o rower bym proponował.

Co Ty z nim robisz? Wygląda jakbyś tarł papierem ściernym.

Tu nawet nie ma co próbować polerować, bo zrobią Ci się gładkie punkty na tym zmasakrowanym lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zacząć dbać o rower bym proponował.

Rower to nie limuzyna na dojazdy na sumę. Sznity musza być, wtedy widać że rower jest użytkowany, a nie stoi w garażu :D 
Tu gdzie widać karbon, trzeba zrobić zaprawkę. Rysy można lekko wypolerować, malowanie będzie bardziej widoczne.
I mniej się przejmować wyglądem, a więcej funkcjonalnością :)  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, skom25 napisał:

Zacząć dbać o rower bym proponował.

Co Ty z nim robisz? Wygląda jakbyś tarł papierem ściernym.

Tu nawet nie ma co próbować polerować, bo zrobią Ci się gładkie punkty na tym zmasakrowanym lakierze.

A to może źle przetarłem po przyjeździe do domu bo gąbka pod ręką tylko była także to efekt zaschniętego błotka 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier błyszczący ma taką strukturę:

_________

A matowy:

VVVVVVVV

Światło się załamuje, dlatego ma się wrażenie matu. Jak się zetrze te ząbki, to będzie:

_________

Czyli błyszczący. Oczywiście nie będzie to szkło, ale nie będzie to mat. Raczej taka bardziej błyszcząca satyna.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest jakis sposob by te rysy wypelnic a przynajmniej zmiejszyc ich widocznosc oprocz polerowania? Lekko nawet tym markerem do aut nie wchodzi w gre?xd Cokolwiek co ma sens aby ukrylo rysy..

Jeszcze jedno zapytanko..Wiem ze nie na temat..

Raz na jakis czas(pol h jazdy) przy pedalowaniu (mocnym/naglym nacisku na pedal) lubi cos strzelic w korbie tak dosc glosno ze az sie idzie przestraszyc jednak po tym nic wiecej sie nie dzieje.. Jakies sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...