Skocz do zawartości

[Zmniejszenie skoku] Jakie modele 80mm?


Nial

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
W dniu 31.08.2021 o 06:25, bogus92 napisał:

Pierwsza z brzegu Reba 😉

Niestety, nie. https://www.servicearchive.sram.com/sites/default/files/techdocs/gen0000000006226_rev_a_2017-2021_reba_bluto.pdf - strona 8.

Reba tylko w wersji pod koło 26" ma możliwość zmniejszenia skoku do 80 mm, a tak to tylko 100mm. Na dodatek wymaga to wymiany sprężyny powietrznej - strona 17 :(

 

 

Edytowane przez Nial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
20 godzin temu, Nial napisał:

Niestety, nie. https://www.servicearchive.sram.com/sites/default/files/techdocs/gen0000000006226_rev_a_2017-2021_reba_bluto.pdf - strona 8.

Reba tylko w wersji pod koło 26" ma możliwość zmniejszenia skoku do 80 mm, a tak to tylko 100mm. Na dodatek wymaga to wymiany sprężyny powietrznej - strona 17 :(

To mocno mnie zdziwiłeś. W takim razie nie wiem w jakim celu na każdej Rebie jest podziałka do ustawienia SAGu do wersji 100 i 80 mm. Może warto dopytać w jakimś sensownym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie:

1. Ponoć jest Recon 29 ze skokiem 80 mm - szukałem, nie znalazłem.

2. Widziałem NRX, który występował ze skokiem 75 mm, wyglądał ładnie.

3. Sam mam Minute, można go zmienić na 80 mm, ale to amortyzator już nieprodukowany i raczej niedostępny.

 

Edytowane przez wojtasin
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok 80mm w Rebach 29 jak najbardziej możliwy...

2018-2021 potrzebują shaftu: 11.4018.026.023 (tu drobna uwaga gdyż w tych rocznikach są w rzeczywistości 3 "duże" modele reby 29 różniące się CSU - 80-100mm, 120mm oraz 130-150mm - tylko z tych pierwszych da się zrobić oficjalnie 80mm).

2012-2017 to shaft 11.4018.021.004

W tych ostatnich można nawet 90 za pomocą: 1.4018.021.003

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałem to sklepy jak najbardziej EU. Konkretnie .de i .es. Spoza nie polecam bo od niedawna strasznie szaleją na odprawie celnej. Robiłem niedawno większy zakup w UK. Przesyłka z opcją DDP (czyli wszelkie czynności celne, opłaty i podatki załatwia sprzedający) ale to naszym służbom nie wystarcza (chociaż to światowy standard od zawsze) - musiałem pisać oświadczenia pod groźbą kary za składanie fałszywych zeznań, co zawiera paczka, z czego to jest zrobione ile dokładnie to kosztowało itp. Tak jakbym był przy pakowaniu paczki. Równie dobrze mogły tam być wsadzone 2kg prochów i mnie by ciągali bo zadeklarowałem, że miała być rama rowerowa.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...