Skocz do zawartości

[Pogaduchy] Dyskusja o BikeForum


Rekomendowane odpowiedzi

Lata temu (chyba w 2012r?) byłem mocno zakorzeniony na BikeForum. Fajna paczka ludzi, trochę bardziej kameralna, bardzo przypadła mi do gustu. Sporadycznie jeszcze zagladałem średnio raz na rok, a ostatnio... forum zniknęło? Fanpejdż umarł, strony niema... Jakaś taka melancholia mnie napadła i motyw przemijania jest mocny, ech... 

Jest tu jeszcze ktoś ze stare gwardii -  kundello, swierzak, maciXX, Boo, RODDOS, knofel, randy-rockstiff, moretti, macix, clavdvis? Anyone?

Edytowane przez marcingrychtol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bikeforum to było pierwsze forum na jakim się zarejestrowałem, Fakt było tam bardziej kameralnie i mniej było poczatkujących którzy zadawali te same pytania.

Fakt jest taki ze 10 lat temu rynek rowerowy bardziej sprzyjał tym którzy składali rowery. Obecnie jest teraz wszystko nastawione na kupno gotowego i promowanie rozwiązań, które są niekoniecznie nam potrzebne.

Mam wrażenie że obecnie  skupiaja się na cyferkach, posiadaniu trenazera, miernika mocy, elektroniki i wszystko pod jednym hasłem komfort. 

Marcingrychtol trzeba się pogodzić z przemijaniem, dostosować  lub wrócić do korzeni :).

Na forum szosowym, też już nie dzieje się nic ciekawego. Taki już los każdego forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ludzie z BikeForum są i tutaj :)

 

Kilka lat temu mocno starałem się wejść w kontakt z Administratorem tamtejszego forum w celu wykupienia od niego tej strony i przywrócenia jej dawnej świetności. Niestety wszelkie próby kontaktu spełzły na niczym, a forum szlag trafił z powodu pożaru w centrum serwerowym w Strasbourgu. Co najlepsze bliźniacze SkiForum.pl, które również padło z tego powodu działa nadal :) Link z wiadomością o pożarze dla zainteresowanych:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pozar-w-serwerowni-OVH-wylaczyl-wiele-serwisow-internetowych-8072054.html

Tamto forum miało swoje niebagatelne zalety w postaci kameralnej atmosfery i wspaniałych ludzi z którymi dyskusja często była wyzwaniem (co prowadziło w efekcie do poszerzenia wiedzy). Spędziłem tam wiele godzin na dyskusjach na różne, niekoniecznie rowerowe tematy.

Musimy się chyba pogodzić z przemijaniem i faktem, że czas forów dyskusyjnych przeminął na rzecz grup FB czego w sumie do końca nie rozumiem. Fora mają dużo bardziej przystępny mechanizm grupowania szukanej wiedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...