Skocz do zawartości

[Pompka] – nożna czy ręczna?


2wheels4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie używam nożnej samochodowo-motocyklowej, ale zastanawiam się, czy do pompowania rowerowych kół w mieszkaniu nie będzie lepsza ręczna, przy czym mam na myśli taką podłogową obsługiwaną oburącz; mam możliwość kupienia takiej za 60 zł w pobliskim sklepie rowerowym (chyba Shimano to jest). Czy może mi ktoś napisać o ewentualnych wadach/zaletach takiej pompki względem nożnej? Wentyle w rowerach mam typu samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś z Forumowczów taką jak w linku poniżej, a jeśli tak, to czy może napisać, czy np. służy bezproblemowo od lat? Mam możliwość kupienia w pobliskim skleposerwisie.
 

https://www.centrumrowerowe.pl/pompka-beto-cmp-151sg1-pd12854/

W dniu 28.08.2021 o 21:53, seczuan napisał:

Jak masz nożną i robi robotę, to po co chcesz ją zmienić ?

Jest trochę wyeksploatowana po ponad 10 latach i pomyślałem, że ręczna może lepiej sprawdzi się w warunkach mieszkaniowych, do tego zawsze to okazja, żeby uaktywnić inne części ciała niż nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką pompkę Beto przynajmniej po wyglądzie bo jaki symbol ma to nie wiem. Kupiona ponad 10 lat temu, używana w wielu rowerach moich, rodziny, znajomych. Służy również do pompowania piłek i dopompowywania opon w samochodzie, ale to sporadycznie. Nigdy mnie nie zawiodła. O tym modelu złego słowa nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu wybór padł na tę pompeczkę:

https://www.wmmotor.pl/oferta/towar.php?idtow=59502&grupa=MCwxMDAy&back=L29mZXJ0YS90b3dhcnkucGhwP2dydXBhPU1Dd3hNREF5JnBhZ2U9MzI%3D

Wydaje się być OK, pompuje się wygodnie i bezstresowo. Stara nożna, używana od ponad 10 lat przy rowerach i motocyklach, była wyrobiona i trzeba było się czasem naszarpać, żeby złapać prawidłowo wentyl, oprócz tego jakby nie chciała pompować ponad 4 atm. Mam nadzieję, że nowa będzie służyć przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...