Skocz do zawartości

[Maraton] Maratony Kresowe - Krasnystaw 28.08.2021.


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu Maratony Kresowe zagoszczą w Krasnymstawie. Trasa ciekawa, jest sporo asfaltu i szerokich polnych dróg, gdzie można pocisnąć, ale i single w lesie, podjazdy nawet 21% (33 minuta filmu) i dużo błota, więc trzeba będzie uważać. Na pewno łatwo nie będzie. A w nocy może jeszcze popadać.

Gdyby się ktoś wybierał, to tu na filmie spora część trasy do wglądu:

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na asfalcie 21% to jest nic przez te parę metrów, ale w terenie, na śliskim to już może zadecydować, czy podjedziesz, czy staniesz. A takich nachyleń w okolicach kilkunastu % to już jest w tym lesie naprawdę dużo, do tego błoto, koleiny i śliskie korzenie. To tylko wyżyna, a nie góry i naprawdę jak na ten region trasa jest ciekawa i wymagająca.  

Ja tam dzisiaj też byłem na tym podjeździe i podjechałem ten fragment na platformach i mając z tyłu oponę Schwalbe Fast Fred 26x2.25 (realnie 48 mm). Na małym kole i takiej oponie to już trzeba trochę techniki, by to wyjechać po śliskim. Ciśnienie miałem 1.7 bar i wtedy już trochę boczne klocki łapią przyczepność. 

https://www.traseo.pl/trasa/krasnystaw-2-2aa-polmaraton-maratony-kresowe-1  

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zawodach. Znaczy się w pozytywnym sensie, czyli zarówno ja, jak i rower dotarliśmy do mety w jednym kawałku, tak w połowie stawki.

Słyszałem opinie, że jednak trasa trudna, może nawet najtrudniejsza z Kresowych dotychczas. Tych podjazdów naprawdę trochę było, no i błotko konkretne. Fast Fred z tyłu to nie był idealny wybór i trochę tańczył, ale obyło się bez wywrotki. W większym błocie parę razy musiałem stanąć, ale ten wspomniany wcześniej podjazd 21% znów pokonałem na kołach. 

DSCF3601.thumb.JPG.f7b57e1f6b46fe2e41904272164ccea2.JPG

DSCF3602.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...