Skocz do zawartości
  • 0

Prośba o opinię


Gość Przemek

Pytanie

Gość Przemek

Dzień dobry,

Od dwóch lat jeżdżę rowerem rekreacyjnie - dla zdrowia, po 44ce jestem. Pierwszy rower -- GIANT trackingowy - fajny rower ale taki sztywny trochę i do lasu a mam go dookoła to słabo - las w sensie ścieżki, lekkie górki - żaden offroad. Zaczynałem od 5 km trasy teraz 30-40km robię kilka razy w tygodniu. Zmieniłem rower w zeszłym roku na bardzo fajny GT Karakoram. Lubię nim jeżdźić i nawet o zmianie bym nie myślał ale trafiłem na YT na jakieś materiały o elektrykach. Myślę że to fajna opcja dla mnie może być - nawet służbowo mógłbym gdzieś podjechać i się nie spocić przynajmniej w stronę Klienta :) Nie bardzo sobie wyobrażam założenie do GT silnika. Ten Giant fajny rower jest ale robi już ze mnie zupełnego dziadka - nie chcę elektryka z niego. Tak szukając elektryków trafiłe na coś takiego co mi się bardzo spodobało: FATBOY czeskiej firmy w dobrych/rozsądnych/przystępnych (?) pieniądzach: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-elektryczny-fat-bike-nowy-przebieg-tylko-8km-bateria-13ah-CID767-IDKsTNr.html?reason=observed_ad  - Tu używka lekka ale nie mam z tym problemu. Wygląda fajnie a czy poza tym sprawdzi się dla takiego neptka jak ja? Mam fajne lasy w okolicy. Zimą roweru mi brakowało i na tą zimę pewnie kupię rolki ale może na tych oponach i zimą śmignę. Chyba tyle. Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

@eponKolego przede wszystkim żeby się wypowiadać na temat fatbike to trzeba mieć jakieś pojęcie  a nie z góry od razu zaznaczać że fatbike to kiepski wybór, najczęściej trzeba wyłożyć kapustę powyżej 4 tys. na dobrego fatbike i można się cieszyć jazdą z drugiej strony zawsze możesz polecić inny rower nawet na elektryce(mimo że ciężkie są). Przypominam że rower ma sprawiać przyjemność a nie bo nie i już..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BPatryS jeżeli uważasz że do zastosowań które wymienione zostały w pierwszym poście fat jest najlepszym wyborem to gratuluje ...

A gdzie to planujesz cieszyć się jazdą na facie ? Wybierasz się kolego na jakaś pustynię czy może w jakieś mocno śnieżne okolice ? U nas zwyczajnie nie ma gdzie wykorzystać to co może dawać fat. Owszem zawsze możesz sobie kupić i śmigać po mieście i 'cieszyć' się z tego ... ale gdzie tu sens gdzie logika.
Kiedyś odbywało lub odbywa dalej tego nie wiem coś takiego jak monteria fat bike race w górach stołowych, byłem na edycji w 2018 roku gdzie wyobraź sobie rowery xc zostawiały w tyle większość fatbików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...