Skocz do zawartości

[Ultramaraton] Mrdp


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam sobie to obserwuje, nie znam się, ale mam tam różne przemyślenia i wydaje mi się, że zawodnik 43 robił zbyt krótkie przerwy (no chyba, że mu pasuje spanie kilka razy po dwie godziny zamiast konkretnego spania 6-7 godzin), wczoraj wyglądało jakby się snuł od postoju do postoju. Aktualnego lidera, Pawła Pieczkę, kojarzę z wojaży po Azji Centralnej, on tam w 6 tygodni zrobił prawie dwukrotnie większy dystans, niż my z moją partnerką w ponad dwa i pół miesiąca. Na zdjęciach Paweł Pieczka wygląda na zadowolonego z życia i pełnego sił. Dość długo w czołówce był Ryszard Herc, stawiałem do na podiom, kolega zorientowany w temacie mówił "Zobaczysz, wycofa się", no i się wycofał. Z komunikatów trzeciego w tej chwili Adama Kałużnego wynikało, że pierwszą część wyścigu jechał oszczędzając się, teraz walczy o podium. Dalej widzę Michała Wolffa, znam, nie przepadam za człowiekiem, ale zawsze kibicuję.

Jadą dwie kobiety, jeśli dojadą, to obie będą pierwsze w swoich kategoriach. Dystans między pierwszą z nich, a liderem to ponad 600 kilometrów, to daje średnio o ponad 100 km różnicy  na dobę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę sobie co jakiś czas, Paweł Pieczka właśnie zgarnął premię za szybkość - załapał się na prom kursujący do 20, następny w wyścigu Michał Wolff ma do promu 150 kilometrów, może dojechać się przespać, może pojechać na około i dołożyć sobie około 30 km do ogólnego dystansu wyścigu. Dalej jest dość gęsto, różnice niewielkie i wszystko się może zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej spoglądam - Paweł Pieczka raczej nie odda pierwszego miejsca. Dziś moczyło zawodników tu i tam, czołówce się oberwało konkretnym opadem na pomorzu zachodnim, jeśli wierzyć internetom - w okolicach Wolina spadło 32 mm deszczu. Jutro znów będzie premia dla szybkich - rano korzystny dla zawodników wiatr z zachodu i południowego zachodu, ma się zmienić dość silny wiatr z północnego wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 06:53, Lezia napisał:

Swoją drogą nie możesz porównywać Wisły 1200 z tym ultramaratonem.

Bezdyskusyjnie tak. Temat wrzuciłem dla potomności bo zainteresowanie jest tym ultra raczej bardzo małe. Osobiście kibicuję pewnej osobie z Teamu 29er. Niestety pogoda to katastrofa w tym roku i maleją szanse by wyrobić się w limicie czasu. Szkoda bo warunki na trasie to przeciwnik nie do przejścia. Tak czy inaczej bez względu na wszystko osoby co to przejadą to "ludzie ze stali". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czas się wyczerpał, w limicie zmieściło się 29 z 76 zawodników z kategorii solo/open i nikt z kategorii ze wsparciem.

Niedzielny finisz, szczególnie walka do drugie miejsce, były bardzo emocjonujące - na trasie 3200 km i po prawie 9 dniach podium zapełniło się w ciągu niespełna godziny, kolega z Teamu 29er dojechał godzinę i 20 minut przed upływem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...