Skocz do zawartości

[Full trail/enduro] do 10000 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jesteś ogarnięty manualnie podstawowe serwisy fox wykonasz sobie sam. Na YT są nawet polskie manuale. Jeżeli nie pełny serwis to ten 50godzinny dasz radę. 

Jeżeli podchodzisz do sprawy rozsądkowo to przy eksploatacji fula weź również pod uwagę coroczny serwis zawieszenia - przegląd lub wymiana łożysk oraz serwis sztycy opuszczanej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w podstawowym zakresie robię przy rowerze, ale nie wiem czy bym się odważył na serwis amortyzacji nawet w podstawowym zakresie. W każdym razie obecny rower regularnie jest oddawany na serwis amortyzatora i z nowym zamierzam robić to samo.

Wczoraj byłem w swoim serwisie i Panowie zwrócili mi uwagę na ciekawą rzecz. Podobno jeżeli serwisu amortyzatorów Fox'a nie robi się w autoryzowanym serwisie to traci się gwarancję. A podobno koszt takiego serwisu to 700 zł za sztukę. Czyli duża część ludzi nie miała by gwarancji na sprzęt Fox'a?

@KSikorskipowiedz mi jeszcze jedna rzecz. Twój rower też ma to zawieszenie F.O.L.D.? Jak to się sprawuje. Chodzi mi o wychylanie dampera na boki.

Co by nie było w piątek biorę urlop i jadę po rower....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz rower, a nie amortyzatory foxa. Obowiązują Cię więc warunki gwarancji producenta roweru zapisane w karcie gwarancyjej, a nie widzimisie konkretnego serwisanta. Zatem poprosiłbym o wgląd do karty i interpretację kryteriów serwisu w mrozbike.

Mój Focus to bieda wersja bez folda. W związku z tym damper w skrajnych przypadkach jest przeginany na boki, co w fold nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorskiz gwarancją masz rację, dopytam o to w piątek.

A to fold właśnie nie powoduje że damper w sposób zamierzony pracuje na boki? Tak mówili w mrozbike i też to jest widoczne w filmie który wcześniej podesłałem. Ale z drugiej strony myślę że gdyby z tym rozwiązaniem było by coś nie tak to były by jakieś informacje na ten temat w sieci. Model ma już pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film który załączyłeś pokazuje, że w czasie pracy wahacza na boki wygina się seria łączników między wahaczem a damperem, dzięki czemu damper nie jest bezpośrednio przeginany przez wahacz. To jest dobre rozwiązanie patrząc z punktu widzenia trwałości i płynności działania (przeginany damper nie będzie chodził płynnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@RafuTak!!! 😀 Ale szczerze mówiąc nie miałem kiedy się nim nacieszyć bo złapałem Covid'a i dopiero dziś pierwszy raz z domu wyszedłem. Póki co na rowerze jeździłem jeden raz i w miejscach gdzie na hardtailu czułem obawy na Focusie nawet się nie zastanawiałem jak jechać. Może na przyszły tydzień uda mi się umówić na szkolenie w TPK.

Edytowane przez Szym3kSzym3k
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...