Skocz do zawartości

[Full trail/enduro] do 10000 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem roweru jak w temacie. Do tej pory jeździłem na hardtailu ze skokiem 120 mm. Znalazłem coś takiego  https://www.avans.pl/rowery/rowery-gorskie-mtb/rower-full-mtb-whistle-comanche-m17-karbon-pomaranczowy . Cena w stosunku do tego co rower ma i jaką ma ramę wydaje się atrakcyjna. 

W trudniejszym terenie dopiero chcę zacząć uczyć się jeździć. Do tej pory jedziłem po lasach. 

Pierwotnie myślałem o SWAG 30, ale to jest chyba lepsza alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny rower.

Zastanów się czy rower ma być trail czy enduro- bo to jednak różnica 

Do pełni szczęścia mi brakowało  by (jeżeli to byłby trail)

1. blokady amortyzatorów z jenej manetki - tych na goleniach w praktyce ciężko użyć w terenie

2. napędu 2x... - jedni wolą 1x - ja tam jestem zwolennikiem 2x...

Ten który linkujesz ja bym już przesunął bardzie w enduro. Wydaje mi się że na te 10k które planujesz wydać to sprzet bardzo sensowy.

Wiadomo znajdziesz sprzęt tańszy ale na słabszych podzespołach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojciou nas egzotyka ale podobno to stara firma z początku zeszłego wieku. Podobno po rejestracji dają dożywotnią gwarancję na ramę.

@konrad9100mi osobiście napęd 1x.. nie przeszkadza bo jeżdżę póki co po lasach i mi trudno na prostym wyciągnąć więcej niż 20-25 km/h po korzeniach i piachu.

A czy enduro czy trail... Pewnie najpierw trail a jak się nauczę to może przyjdzie czas na enduro.

Myślicie że w tej cenie znajdę coś lepszego?

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Enadxx

Zakładając, że 17" z avans to 16.5" producenta, to mamy Reach 461 i Stack 614 (wyliczone, bo tych danych producent nie podał).  To jest na na poziomie nowego Stumpjumpera w rozmiarze M, albo Canyona Spectrala również w M, czyli całkiem nowocześnie. Całkiem fajne to geo jest :)

Edytowane przez Rafu
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad9100,

Raczej oldskulowy XC o rekreacyjnym przeznaczeniu.

@Enadxx,

Ja mam 196 i trudno mi określić, na jaki wzrost będzie dobry. Trochę naciągany ten zakres rozmiaru.

Canyon Spectral w rozmiarze M: 175-183

Specialized Stumpjumer w rozmiarze S3: 165-180

Myślę, że na te graniczne wartości to trzeba uważać, ale tutaj powinno być bezpiecznie dla wzrostu 170-178.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...