Skocz do zawartości

[3000 - 4200] Fitness na szerokich oponach / Gravel z prostą kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Petros601 napisał:

 jeśli chodzi o te tribany... Jakość ramy porównywalna do Meridy/Cube ? 

Nie wiem jak materiałowo ale wizualnie Triban to padaka 🙂 Mimo wszystko nie kupiłbym roweru z ramą pod baranka do której ktoś wsadził prostą kiere. Kiedyś już takiego miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostosowana do prostej kierownicy. Jest to rama trochę dłuższa niż klasyczna z szosy, ale nadal trochę krótsza niż w klasycznym rowerze mtb czy nawet crossowym. Dzięki temu dostajesz rower zwarty, zwrotny, który dobrze się napędza, ale wciąż stabilny przy dużej prędkości. Nie ma w nim przesadnej nerwowości. Taki jest poprawnie zaprojektowany fitness.

Tak naprawdę głównym powodem robienia fitnessów opartych na typowo szosowych ramach jest cięcie kosztów. Nie są to może rowery jednoznacznie złe, ale na tyle specyficzne, że nie każdemu podpasują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę daleko, bo w Białymstoku w sklepie Peleton mierzyłem speedera 300 w rozmiarze L. Zadzwoń, może jeszcze mają. Moim zdaniem najlepsza opcja, wrzucisz szersze opony i będzie ok. Pozycja na pewno bardziej wyprostowana niż w giancie fastroad, którego wybrałem - w meridzie siedzialem praktycznie jak na crossie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się Kupić Meride Speeder 500 nową w dobrej cenie.

W poniedziałek będzie kurier. Dzięki za rady !

W dniu 24.08.2021 o 20:39, Moskit napisał:

Tak tylko że w Opolu jak pisałem wcześniej jest 500 za 4399. Nie lubię tego słowa ale można powiedzieć, że to okazja, a na ten czas to w ogóle.

 

DZIĘKUJĘ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiło by mnie jeśli to była ostatnia taka Merida w pl. Stosunek cena/jakość w mojej opinii nie do pobicia. Bardzo dobra rama, manetki to 105, przerzutki ultegry, przyzwoite hamulce i wejdzie ci szeroka opona jeśli to dla ciebie ważne. Zmiana opon od razu czy pojeździsz na fabrycznych na razie? 

Wrzuć jakieś foto jak gdzieś się przejedziesz i opisz jak pierwsze odczucia w porównaniu do poprzedniego rowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest naprawdę super! Pierwsze 40km Zrobione
Wcześniej jeździłem rowerem typu Cross z amorem o wadze 15 kg. Czuć że Merida jest sporo lżejsza.

Mam też eBike i na płaskim terenie jestem w stanie Meridą jechać podobną prędkością jak na eBike MTB ze wspomaganiem.
Pozytywnym zaskoczeniem i co dla mnie najważniejsze : Geometria jest wygodna a w razie potrzeby można wyciągnąć podkładki spod kierownicy.

Opony napompowane do 4,5 Bar i rower Wygodny - Karbonowy widelec i sztyca chyba robią robote.

Shimano Ultergra działa perfekcyjnie.
Jest to rower prawie idealny - do ideału brakuje tylko kasety z bardziej miękkim przełożeniem i lepszych opon

Opony Maxis faktycznie nie dają poczucia bezpieczeństwa, na szutrze i mokrym jest słaba przyczepność.
Opony raczej wymienie na SCHWALBE G-ONE ALLROUND 35 mm lub Continental Speed King CX - Ktoś coś może polecić?
W ramie jest dużo miejsca, możliwe że nawet 40mm wejdzie?

20210827_180046.jpg

Edytowane przez Petros601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon nie wiem ale obklej sobie ramę z przodu w miejscu gdzie ma kontakt z pancerzami bo to błyskawicznie ściera lakier, ja używam takiej folii i mogę ją polecić.. trwała, praktycznie niewidoczna i trzyma że hej nie ma mowy o odklejeniu. https://allegro.pl/oferta/folia-ochronna-oracal-oraguard-progi-blotniki-8671700608

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg archiwum Meridy, kolekcja 2020, również ma widelce full carbon:

https://www.merida-bikes.com/en/bikefinder/default/archive?rootName=archive&mainTag=83&sort=&query=SPEEDER&tag_ids[44][]=190&tag_ids[31][]=97&weight=

W niższych modelach, sprzed dobrych kilku lat zdarzały się widelce z aluminium.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2021 o 16:38, keltu napisał:

Co do opon nie wiem ale obklej sobie ramę z przodu w miejscu gdzie ma kontakt z pancerzami bo to błyskawicznie ściera lakier, ja używam takiej folii i mogę ją polecić.. trwała, praktycznie niewidoczna i trzyma że hej nie ma mowy o odklejeniu. https://allegro.pl/oferta/folia-ochronna-oracal-oraguard-progi-blotniki-8671700608

Jak z odklejeniem tej foli po np. roku ? Zejdzie normalnie, nie uszkodzi lakieru? Chce czymś okleić rower( górną rurę żeby torba nie obcierała lakieru) i szukam czegoś polecanego.

W dniu 28.08.2021 o 21:49, Petros601 napisał:

ktoś wieczy opona 40mm wejdzie do Mwridy Speeder?

Piszą że niby do 37mm ale wydaje mi sie że 40 mm spokojnie wejdzie? Majbardziej ciano wydaje sie na dole tylnego trójkąta

Na chłopski rozum to pewnie wejdzie 40 mm ale też zależy pewnie jakiej firmy opona bo rozmiary się aż tak dokładnie nie pokrywają. Nigdzie nie znalazłem informacji jaką ludzie tam max oponę wkładają. Specyfikacja okresla że 37mm max ale to znając życie z dużym zapasem. Jakiś luz na błoto jednak też by wypadało zostawić - szkoda ramy/widelca.

Edytowane przez Moskit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Moskit napisał:

Na chłopski rozum to pewnie wejdzie 40 mm ale też zależy pewnie jakiej firmy opona bo rozmiary się aż tak dokładnie nie pokrywają. Nigdzie nie znalazłem informacji jaką ludzie tam max oponę wkładają. Specyfikacja okresla że 37mm max ale to znając życie z dużym zapasem. Jakiś luz na błoto jednak też by wypadało zostawić - szkoda ramy/widelca.

Mam teraz opone standardową Maxxis 32 mm i w widelcu z przodu jest 2cm miejsca jeszcze z każdej strony. A w tylnym widelcu najciaśniej jest na dole przy korbie ale tam też jest około 1cm luzu w każdą stronę.

Edytowane przez Petros601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...