Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] Giant roam 2 disc 2021 tani amortyzator powietrzny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy wpis na tym forum. Proszę o poradę osób z większym doświadczeniem. Chciałbym zamontować amortyzator powietrzny do Gianta roam 2. Co do około 1000 polecacie ? 

Moja waga to 70kg. Jako że mój poprzedni rower MTB został niedawno skradziony (Rockrider 900 / 2018) a miał on z przodu MANITOU M30 AIR 100 mm to aktualnie po przesiadce się Gianta ze sprężyną względem poprzedniego amora mocno to irytuje. Wiem że trzeba było myśleć przy zakupie i kupić Roama 1 ale nie miałem na to wtedy funduszy. 

Z góry dziękuję za pomoc i porady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że rower "schudnie" przez to o 1kg. Pytanie dla bardziej obeznanych:

Czy zamiana najtańszej sprężyny bo taka jest fabrycznie w tym modelu na najtańszy powietrzny jest opłacalna i czy odczuję przez to większy komfort jazdy ? Jeśli tak to który z tej dwójki lepiej kupić ?

Nie wiem jak plasował się mój poprzedni "powietrzny" Manitou" na tle tych wymienionych powyżej, więc nie mam porównania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę do wymiany są trzy rzeczy: ewentualnie przerzutka, choć 9 rzędowe Alivio działa całkiem przyjemnie i płynnie. Ale można pomyśleć nad XT, bo nie kosztuje majątku. 

Hamulce - ale tutaj dwa razy bym się zastanowił, bo podstawowe Tektro jeśli wystarczają do Twojej jazdy to są solidne i na lata. 

No i korba + suport - możesz pokombinować z innymi zębatkami (np. mniejszymi jak jeździsz po górkach, typu 28/42) albo przejść na zewnętrzne łożyska suportu i korbę ze sztywną osią. Ale, skoro ten rower waży koło 13 kilogramów to korba nie jest ciężkim klocem więc też nie ma się co napinać. 

No i koła - tutaj można nieco urwać na wadze, przejść na piasty na łożyskach, ale to już droga inwestycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są dwie drogi modyfikacji- szybki pomykacz- sztywny widelec, deore 591 tył, korba z pojedyńczym blatem i to jest bliżej mojej koncepcji (to alivio to szmelc)

Albo terenowy dzik- zakładasz amortyzator MTB i skracasz w nim skok do 80 mm. Osprzętowo deore 591...Zresztą z czasem można wszystko wywalić. Najlepiej przejść na napęd 1x10 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...