Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana korby i suportu - czy warto?


Piniasty

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz ramę boost to możesz brać. Ale do ramy z klasycznym rozstawem haków koła nie będzie to dobrze pracowało (trzeba by za pomocą podkładek zrobic chociaż ze 2mm offsetu ale na tych kominach sie tego nie ogarnie). Poza tym to nowe deore jest warte tyle co alivio albo tania chińszczyzna.

Poza tym ta korba z fabryczną zębatką NW kosztuje około 200zl.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty piszesz, jakoś nie znalazłem... kombinuję jak to to złożyć...  I znowu nowe pojęcie "rama boost" - nie nadążam 😀
np to:  https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-deore-m5100-36-26t-175mm-11rz-10907527714
i to:  https://allegro.pl/oferta/okragla-zebatka-narrow-wide-36t-96bcd-m4000-9634239804

Chyba się skończy tym, ze podjade do serwisu na wycene co moge a co nie i ile to kosztuje

Edytowane przez Piniasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz po aukcjach od JanuszyBiznesu, którzy korzystają z utrudnionej dostępności komponentów Shimano. Np. w biosternie od czasu do czasu rzucą trochę gratów (w tym korby m5100) i kosztuje to w konfiguracji 1x poniżej 200zl. W cyklomanii na chwilę obecną masz dostępną m5100-1 30T za 190zl.

W każdym razie pewnie masz haki 135/142 więc powinieneś i tak szukać korby non-boost (linia łańcucha 48,8mm) wzwzględnie brać korbę z montażem tarcz w standardzie DM SRAM i blat NW z offsetem 6mm.

Osobiście polecałbym prowheel mpx-11 ściągane bezpośrednio z Ali. Da się to kupić z suportem i blatem jakim chcesz do 200-210zl. Przychodzi w 2 tygodnie.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Piniasty napisał:

Co myślicie o tym zestawie? Korba Deore + Decas 34z

Daj se spokój z 1x  x.

 Jak jakąś górkę kiedyś spotkasz to będziesz klął.

To wymaga kasety trochę większej.....

W dniu 14.08.2021 o 21:13, Piniasty napisał:

Nasuwa sie pytanie czy to gra warta swieczki, czy moze przy takim rowerze i przejezdzaniu 500km miesieczni

Najprościej trójblat ht 40/30/22 i suport HT i tyle

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo rozważane wcześniej 2x...

https://www.cyklomania.pl/shimano-korba-deore-fc-m4100-36-26-175mm-2x10rz,id16433.html

Do tego:

https://www.sbike.pl/przerzutka-przednia-shimano-deore-fd-m6025-2x10-top-swing-dp-o_9555.html

I suport: sm-bb52 lub lepszy bb-mt800 (bsa).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Osobiście polecałbym prowheel mpx-11 ściągane bezpośrednio z Ali. Da się to kupić z suportem i blatem jakim chcesz do 200-210zl. Przychodzi w 2 tygodnie.

A wiesz, ze myslalem o ali i naweg juz patrzylem co nie co. Ludzie na szajbajku dosc chwala te sprzety. Jak ktos sportowcem nie jest a ja nie jestem i nie bede to wystarcza na dlugo.

Po przeanalizowaniu sobie przelozen i mojej jazdy doszedlem do wniosku ze T36 bedzie dla mnie najlepsze.

Zmierze sobie te wszystkie rozstawy jeszcze.

I nie wydaje mi sie, zeby 9 z tylu bylo za malo dla pojedynczego blatu.

Pojedynczy blat mi sie spodobal bo raz ze lubie prostote, dwa ze wkurza mnie jak mi co rusz lancuch obciera o pałąk przerzutki. Lubię jak mi rower chodzi plynnie i cicho i to moze mi dac jeden blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w mieszczuchu napęd 1x10 przód 36T tył 11-42 i napęd jest w pełni wystarczający nawet w lekkim terenie sobie radzi. Korba to właśnie prowheel mpx11. W sumie korby te eksploatuję obecnie w 3 rowerach. W każdym troche inna konfiguracja. Dwa z nich powinny być tu w moich rowerach.

 

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38/34/22-24??

Moze inaczej... 95% jezdze na 34p i 4-5t. Jak wskakuje na asfalt na dluzsza jazde to wrzuce 3t. Nizej zszedlem tylko z gorki. P24 wrzucilem jak na razie raz kiedy wjezdzalem pod stroma gore. Wtedy chyba tez doszedlem do t9. P42 nie wrzucilrm ani razu, az tak nie zasuwam.

I jaki tu konfig zrobic?? Najlepszt pewnie bylby 2 rzedowy sle wymiama przerzutki... + zebatki i suport i co najmniej 600zl wtopie znowu.

 

Edytowane przez Piniasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dovectra napisał:

Daj se spokój z 1x  x.

 Jak jakąś górkę kiedyś spotkasz to będziesz klął.

@Piniasty napisał że z młynka skorzystał raz. Przecież to wszystko zależy jak i gdzie się jeździ. Ja mam najbardziej miękkie przełożenie 1.71 (48T/28T). Przejechałem 10000km, nigdy nie kląłem. Jeżdżę z kadencją 90-100. Miękkie przełożenia są na płaskim bezużyteczne. Przy zmianie na owal zastanawiałem się czy nie zmienić na 50T, ale używam środka kasety, więc jeszcze mam duży zapas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiem, że dużo czasu upłynęło od publikacji tego tematu, ale trzeba go zakonczyc podsumowaniem. Nie zmieniałem nic, bo inne rzeczy były na głowie, zaliczyłem też dzwon z innym rowerzystą i co innego trzeba było naprawiać. Aż do teraz, kiedy to juz naprawdę tarcze były wyjechane i suport też. Wbrew ogolnym zaslyszanym i zaczytanym opiniom , ze tak sie nie robi i nie bedzie pasować zrobiłem jak chciałem i kupiłem Deore FC-M4100 36/26 do napedow 2x10 + suport BB52, założyłem wykorzystując podkładki 2,5mm , ktore byly w zestawie i śmiga , że aż miło. Nie musiałem mawet nic regulować. Musze tylko uważać, żeby nie wrzucac 3 tarczy z orzodu bo juz jej nie mam. Ktos pisał wcześniej, ze mozna to zablokować, ale tego już nie wiem.

20230711_122528.jpg

20230711_122510.jpg

20230711_122500.jpg

20230711_122446.jpg

Edytowane przez Piniasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zablokuj dalsze wychylenie łyżki przerzutki przedniej śrubą na niej.

Chyba mi się to udało. W ogóle podregulowałem troszkę wszystko. Wydaje sie, ze lepiej pasowałaby inna przerzutka na przód, którą można by bliżej tarczy zamocować - tej niestety nie można bo już nie działa jak należy. Ale ogólnie wszystko chodzi pięknie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...