Skocz do zawartości

[przerzutka Ultegra FD-6800] ostrzeżenie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Jak będziecie mieli do czynienia/propozycji kupna przerzutki przedniej:  Przerzutka przód Shimano Ultegra FD-6800 10762685201 - Allegro.pl   to uciekajcie, gdzie pieprz rośnie. Dziś pojeździłem dłużej i jeszcze przeleciałem zakres kasety po całości i niestety obciera. To nie jest przyczyna regulacji, bo dziś jej się dokładniutko przyjrzałem, to jakaś dupna konstrukcja jest. Widać, ze SHIMANO też to zauważyło, bo w grupie 8000 dało 3 śrubę, która pozwala na większe jej wychylenie a nie zmuszanie jej do odpowiedniego wychylenia naciągiem linki. Każdy z nas wie, że baryłkę powinno się dokręcać do napięcia, później jeszcze ćwiartka obrotu i jak wszystko jest poprawnie, to ma tak działać wzorowo. Dodatkowo, co mi to nie przeszkadza w niczym, ale  żeby linkę puścić pod tak małym kątem, ze w zasadzie prawie równoległym do ramienia to naprawdę nie wypada nazwać jej ULTEGRA Kupiłem dziś klocki SWISSSTOP i jeszcze dorzuciłem tę przerzutkę: Przerzutka przód Ultegra FD-R8000 2rz na hak 10672352920 - Allegro.pl  Dam znać jak ona się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😂😂😂

Cytat

Każdy z nas wie, że baryłkę powinno się dokręcać do napięcia, później jeszcze ćwiartka obrotu i jak wszystko jest poprawnie, to ma tak działać wzorowo.

🤣🤣🤣

Cytat

Dodatkowo, co mi to nie przeszkadza w niczym, ale  żeby linkę puścić pod tak małym kątem, ze w zasadzie prawie równoległym do ramienia to naprawdę nie wypada nazwać jej ULTEGRA

to nie shimano ci rower projektowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_, niby tak, masz rację, to amerykanie zrobili dziurę, tu gdzie zrobili, ciekawe, jak to będzie wyglądać w tej 8000 Myślałem, ze po II Wojnie Światowej polubili się i nie robią sobie psikusów na złość.

Artur, daj jeszcze rok-dwa to pogadamy.

@abdesign, aaa chyba że mówisz o przerzutce, bo myślałem, że o rowerze hehe. Pewnie że Ci ją oddam jak chcesz, bo i tak u mnie poszłaby na śmietnik. Pisz na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, bo to jest naprawdę fajny rower, tylko trzeba go doprowadzić do ładu. Za honor sobie to postawiłem i do porządku go doprowadzę!

ps. Nie ma mnie w Warszawie, daj chwilę, bo może spróbuję tę przerzutkę sam wymienić, to pod koniec przyszłego tyg. możemy się umówić. Tylko oczywiście założyłem nową, polimerową linkę: LINKA PRZERZUTKI XTR DURA-ACE POLIMER Y63Z98950 10562757025 - Allegro.pl i teraz nie wiem, czy nie będzie za krótka do tej nowej 8000. Zamówiłem więc jeszcze jedną linkę. Eh, ile ja tego nieszczęsnego świata zaśmiecę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, gadałem jeszcze z serwisantem w GIANT przed kilkoma minutami. Oczywiście, na poziomie bicia piany na forum nie zostanie to rozstrzygnięte, ale majsterkuję od bodajże 13 roku życia, może mi gdzieś wiedzy zabraknąć, ale jak to się mówi, rękę mam pewną. Sam nie wiem dlaczego nie zostałem chirurgiem :)

Możesz trochę poczytać o tej przerzutce: Shimano Ultegra FD 6800 zacina się. - przerzutki przednie - FORUM rowerowe SzajBajk  Są także filmiki na YT głównie w angielskim, ale wierzę, że to dla Ciebie nie przeszkoda. Lipa jest z tego i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję: Problemy Twoje wynikają z dupnej konstrukcji przerzutki i zapewne Twojej ramy.

Oczywiście Michał nie jest tak, ze wierzę we wszystko co jest napisane hehe, Coś tam myśleć też potrafię samodzielnie, ale ta przednia przerzutka jest naprawdę lipna. Samo SHIMANO dołożyło tę śrubę, która pozwala na większe jej wychylenie, ale nie za pomocą naciągu linki. Nie można takich rzeczy regulować naciągiem linki z zasady, bo wiadomo, naciągniesz, to twarde biegi mam OK, ale już "największa zębatka ociera"

No, tego Artur to ja jeszcze nie wiem. Za "chwilę" się dowiem. Natomiast mogę się wypowiedzieć na temat tylnej, 8000 jest do dużo bardziej solidna konstrukcja. Nie no, naprawdę mam wstręt do tej 6800, nie zakocham się w niej i pewnie z wzajemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojj, jak na spowiedzi proszę! Regulowałeś osobiście i bawiłeś się z przednią ULTEGRą 6800? Wiesz m.in. dlaczego to trymowania w zasadzie działa na jednej stronie? Bo właśnie tu, uwala to ten mały kąt wejścia linki. Oczywiście, że jak jej nie założysz na ten występek to w ogóle nie zmienisz biegu. Kąt będzie praktycznie zerowy.

Nie można Artur, jak naciągasz linkę to masz jedną stronę kasety OK a drugą uwalasz. Żeby nie było. OK ja mogę nie umieć, ale po wymianie linek ustawiał mi to serwisant. Dziś z nim zresztą gadałem, On wie o tym, że to tak jest. Nie jest to taka bajka wyssana z palca. Dobra, to akurat da się wyjaśnić, będziesz chciał tę przerzutkę to się spotkamy, weźmiesz ten rower i sprawdzimy komisyjnie. Później ktoś z nas to odszczeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za wysoko, bo wysokość ustawia się w pozycji wyjściowej, czyli na młynku. Po wrzuceniu na blat, przerzutka się podnosi.

Przeczytaj instrukcję. Tam nie ma nic o kręceniu baryłką do napięcia linki, ani o dokręcaniu czy tam odpuszczaniu pół obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert... to jest przerzutka w położeniu do korby dla juniora młodszego 46/36 z wymienionym młynkiem na 34t... jakbyś się przyjrzał to byś to dostrzegł... no ale musiałbyś ciut więcej wiedzieć. Już któryś raz Ci piszę: wiecej pokory. I nie da się jej ustawić niżej co też widać po haku.

@Imar oczywiście że mieści się w granicy wysokości zalecanej przez Shimano dla blatu... 46t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest 3mm to mamy inne oczy i nie chodzi o kolor :) Lubię czytać Artura, cenię za wiedzę, ale to zdjęcie jest przykładem, jak nie należy ustawiać przerzutki. Albo zmienił blat i nie można zjechać z przerzutką w dół, albo coś w ogóle jest nie tak. To, że coś będzie działało poza normą jest często widziane, Czy tak powinniśmy robić? To już temat do dyskusji. Osobiście wolę się trzymać tolerancji wyznaczonej przez producenta.

właśnie to pisałem, jak wkleiłeś tekst. Nie zmienia to faktu, że to jest NIEPOPRAWNE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, omegagl napisał:

Jak Ty chcesz ustawić wysokość na młynku??? Szanuję Twoją wiedzę teoretyczną nt. rowerów, ale czy Ty w ogóle trzymałeś klucz w ręku?

Więcej razy niż Ty i nie ostrzegam przed produktami Shimano. Wysokość ustawia się zewnętrzną częścią klatki.

Przeczytaj inatrukcję, naprawdę. Dowiesz się jak się ustawia trymowanie itd.

Pouczasz innych a sam nadal babrasz się z podstawową regulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...