Skocz do zawartości

[opony] Uślizgi przedniego koła na piachu.


IP68

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czasu męczę rower po kilkadziesiąt km dziennie po stosunkowo płaskim i piaszczystym terenie leśnym. Ostatnio dość często skacze mi puls, jak na piaszczystym odcinku drogi przednie koło próbuje mi uciekać na bok. Upadek zaliczyłem tylko raz, ale tylko dlatego, że bardzo się pilnuję. Jeżdżę na starutkiej oponie dętkowej Kenda, która zgodnie ze zdjęciem później ma jeszcze zdrowy bieżnik, rozmiar to 26x2.1, ciśnienie 2,7 bara,
moja waga 85 kg. Czy to kwestia techniki, ogumienia, czy chrzanię coś innego? Mam w garażu nową Schwalbe Smart Sam, zastanawiam się, czy jej założenie może poprawić trakcję na piaszczystych odcinkach?

IMG_20210806_143546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek obniż ciśnienie , tak do ok 2,0bara. Zobacz czy jest poprawa. Jeśli nie załóż nową oponę, ale nie przesadzaj z ciśnieniem, według mnie 2 bary to max. Na piach i las przydała by się jeszcze większa szerokość opony (zwłaszcza na przód) np. 2,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie na przód cross King 2.3 wg mnie super po piachu idzie ale nie róbmy sobie jaj. Jak wjedziesz w głęboki piasek to wszystko będzie myszkować. Ciekawa ta Twoja opona to jakieś enduro chyba. Na piasek lepszy gęsty i drobny bieżnik. A Smart sama sobie wsadź na tył jak jeździsz po lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmieniłem rower, nowy ma dwie opony Schwalbe Nobby Nic 2.35 i w każdej 2,5 bara. Po piachu idzie jak przecinak :)


Automatycznie wymiany ogumienia zażądał ode mnie syn. Jeździ na budżetowych 2.1 kupionych razem z rowerem. Dużo bieżnika im nie zostało, więc i tak są do wymiany. Rowerem jeździ do szkoły, 1 km po chodniku i ogólnie załatwia nim zakupy oraz swoje sprawy, weekendy spędzamy jednak w lasach i tam robimy większość przebiegu. Myślę, że aby nie pójść zbyt agresywnie, to na przód mu założyć zwijane Nobby Nic 27 x 2.25, a na tył Smart Sam 2.1, te drugie ze względu na mniejszą ścieralność. Jak myślicie? Moim zdaniem taki zestaw poprawi trakcje i da podstawy, żeby na spokojnie popróbować i myśleć co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...