Skocz do zawartości

[Rozmiar Ramy] Problem z ramą w rowerze Marina.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ostatnio zakupiłem rower gravel Marin Four Corners, dosłownie nie cały tydzień temu. Podczas zakupu został mi wybrany rozmiar ramy L, podczas przymiarki(jestem laikiem w tych sprawach) nie odczułem nic niepokojącego, sprzedawca powiedział, że wszystko jest okej. Dzisiaj zrobiłem pierwsza dłuższa trasę, 60km i bardzo dziwnie mi się jechało, jakby nie czułem w ogóle tego roweru(wcześniej jeździłem dwa razy po 20 km było w miarę okej) sama pozycja nie była uciążliwa mimo to odczuwalny jest ból w plecach co wcześniej nie występowało. Czy jest możliwość ze rama jest na mnie za duża, ja mam 177 wzrostu. W tabelce Marina rozmiar L jest 178-185, M 168-178. Czy istnieje opcja wymiany jeżeli faktycznie jazda nie sprawa przyjemności i rama okazała się za duża? Fakt, nie zweryfikowałem tabelki Marina podczas zakupu, po prostu Pan wydawał się na tyle profesjonalny, że uznałem, że go posłucham. 
Dzięki za pomoc, pozdrawiam 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają różne proporce budowy ciała i zwyczajnie rożne gusta, ale patrząc na tabelkę z geometrią, to uważam, że kupiłeś rower o rozmiar za duży. Efektywna długość górnej rury na poziomie 616,4 mm + mostek o długości 70 mm byłyby OK, ale w rowerze z prostą kierownicą, a nie z barankiem. Kierownica szosowa ma swoją własną długość, zwaną też zasięgiem (reach). Średnio jest to 70-80 mm i dopiero potem masz klamkomanetki. Przy Twoim wzroście to ten rower musi się powadzić jak autobus. Jak dla mnie to do L-ki można się przymierzać od 180 cm wzwyż.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...