Skocz do zawartości

[GPS] Garminowy Livetrack a inni producenci.


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam GPSu z maksymalnym czasem pracy na baterii. Wymagania to oczywiście rejestrowanie śladu + prowadzenie po śladzie. Ale nawigacja musi mieć również Livetrack, czyli śledzenie aktywności przez 'obserwatorów' którzy otrzymują maila z linkiem do mapy. 

 

Czy producenci inni niż Garmin mają w ofercie urządzenia, które taką funkcjonalność oferują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to też w płatnej Stravie. Całkiem za darmo możesz udostępniać też swoją pozycję z poziomu Google Maps w telefonie. Ja tak robiłem ale zdarzało mi się zapomnieć włączyć a nie dawałem śledzenia pezez 24h/dobę. W Garminie po prostu samo startuje. Mało tego, możesz zrobić osobne profile, które dadzą śledzenie i takie bez. 

Lezyne i Wahoo pewnie też mają taką funkcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Potwierdzam, że Wahoo ma taką funkcję, natomiast ciężko o jakieś urządzenie, które będzie miało faktycznie dłuższy czas pracy na baterii. Ogólnie mało jest urządzeń, które mają >20h. Są Brytony, ale z tego co widzę nie mają one livetracka.

Tak więcj wydaje mi się, że najlepsza opcja to Garmin + power bank, albo dedykowana dodatkowa bateria jeśli nie szkoda Ci kasy 😛 Bateria zewnętrzna Garmin Charge | Garmin
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz Edge Explore, w sumie to po wymianie serwisowej na nowy egzemplarz, bo byłem mega niezadowolony z czasu pracy na baterii... Wszystkie sprzęty robią mi się bardzo energooszczędne, telefon potrafię ładować co trzecią noc, komputer robi 18 godzin na baterii... a w tym Garminie co nie spojrzę na % to mniej i mniej... znika w oczach.

 

Pieniądze mam, tylko jeśli byłaby opcja bardziej uzasadniona ekonomicznie, to wolałbym wybrać coś innego niż przesiadkę na Edge 530/830 + bateryjka za 5 stów...

 

Dziwi mnie, że żaden producent nie ma w ofercie urządzenia, które pracuje ultradługo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Fizyki nie oszukasz, albo dajesz większą baterię, albo wycinasz funkcje, ekran i kombinujesz z oszczędzaniem baterii. Zresztą tak samo telefony - mało który wytrzyma więcej niż 2 dni jeżeli nie ma super dużej baterii, albo trybów jej oszczędzania. Wspomniany Bryton oferuje do 35h w modelach z monochromatycznym LCD, bez Wifi, bez map (które pewnie mocno ciągną procka).

Poza tym chyba producentom nie opłaca się celować w ten segment. Bateria oferująca te 12-15h to i tak dla większości osób tydzień jeżdżenia, albo więcej. Widocznie więcej ludzi zwraca uwagę kompaktowość

.

Nie musisz dokupywać baterii za 5 stów, wystaczy zwykły powerbank przypięty rzepem, albo jakąś inną opaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...