Skocz do zawartości

[4000-5000zł] MTB Hardtail


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Krótko i zwięźle - przymierzam się do zakupu nowego roweru MTB, ale jako, że na technikaliach się nie znam, to potrzebuję pomocy, aby kupić najlepszy sprzęt w podanej cenie.

Moje parametry:

  • 174 cm wzrostu
  • 73 kg wagi

Kilka punktów z kryteriami doboru:

  • Przenaczenie: MTB - Hardtail
  • Cena: 4000 +- 500 zł (ale jeżeli będzie coś ciekawego przykładowo 100/200 zł drożej to też nie będzie problemu)
  • Rozmiar koła: 27.5" lub 29" (czy 29" na mój wzrost nie są czasem za duże?)
  • Stan: Nowy
  • Celuję w rower, który będzie miał jak najlepszy osprzęt i jakość na start w podanej cenie oraz będzie nadawał się do upgrade'u w przyszłości
  • Firma - tutaj się nie znam, najlepiej jakaś zaufana
  • Model z roku: 2021 lub 2020 (nie szukam starocia, chociaż jeżeli polecicie coś dobrego to zdecydowanie wezmę pod uwagę)

Zdaję sobie sprawę, że modeli na rynku jest cała masa, więc aby ułatwić Wam pomoc Mi w doborze roweru, zrobiłem własny research i zebrałem konkretne modele różnych firm (które znam) w jednym miejscu. Osobiście nie znam się na sprzęcie rowerowym, więc prosiłbym Was o porównanie modeli z załączonego linku i danie mi znać, który wybór jest najlepszy. Oczywiście nie zamykam się wyłącznie na modele z tej listy, więc jeżeli znacie / macie inny model roweru, który Waszym zdaniem jest godny polecenia, to również będę wdzięczny za rady.

Tutaj jest link do listy, na której wypisałem konkretne parametry modeli rowerów jakie rozważałem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IOnFtReHGCFC0CkMMXsFpzScXblXWCi9Aqq1SgeK_0c/edit?usp=sharing

 

Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siadłeś i zrobiłeś tą giga listę od Sasa do Lasa czy każdy z tych rowerów jest dostępny? Bo jakoś mi się wydaje, że z dostępnością będą spore kłopoty. Może jak już zdecyduj jaki napęd czy 1x czy 2x. Wstawiłeś trailówki jak Gibon czy Stoic więc pytanie co one robią na tej liście jednak klasycznych rowerów xc? Chłam z pod loga Speca, Scotta, Treka omijaj jak pole minowe. Na szybko to wybrał bym z listy coś co ma w miarę sensowny amor typu Markhor, Recon ewentualnie Raidon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobiłeś sie kolego solidnie :)

Koła 29 cali. 27,5 umarło.

Moim zadanie, z tej listy Kellys Gate, Merida Big.Nine i popatrzyłbym na Rockridera XC.

Najważniejsze jednak to po jakim terenie będzisz jeździł - czy po ostrych górkach czy po prostu po lesie, polach., łąkach a jeżeli góry to pożarówki i przygotowane szlaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79 Dzięki wielkie za pierwsze sugestie. Jeżeli chodzi o dostępność to masz rację, nie wiem czy są one dostępne. Po prostu przeleciałem przez katalogi tych firm i wypisałem parametry. 

Dalej o napędzie. Nie jestem w stanie powiedzieć czy 1x czy 2x. W poprzednim rowerze miałem 2 przełożenia z przodu i bardzo mi to odpowiadało, ale szczerze mówiąc raczej jest mi to bez różnicy. Jeżeli chodzi o Specialized, Scotta i Treca to w czym one są złe? Chodzi o to, że większość kwoty roweru to marka, a nie dobre komponenty?

 

@wkg Też wielkie dzięki za sugestie. Myślisz, że przy moim wzroście (174 cm) koła 29" by się sprawdziły?

Jeżeli chodzi o teren to celuję w lasy, pola oraz jakieś podstawowe szlaki zjazdowe, więc nic bardzo wyczynowego. Chociaż nie ukrywam, że zdarza mi się zbaczać z wyznaczonej trasy aby pojeździć po bardziej stromym terenie.

W kwestii tej listy, to tak jak napisałem - nie przywiązuję się do niej jakoś bardzo. Macie jakieś lepsze sugestie odnośnie konkretnych modeli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RoboCtf napisał:

Chodzi o to, że większość kwoty roweru to marka, a nie dobre komponenty?

Tak

7 minut temu, RoboCtf napisał:

@wkg Też wielkie dzięki za sugestie. Myślisz, że przy moim wzroście (174 cm) koła 29" by się sprawdziły?

Oczywiście ! 

7 minut temu, RoboCtf napisał:

Jeżeli chodzi o teren to celuję w lasy, pola oraz jakieś podstawowe szlaki zjazdowe, więc nic bardzo wyczynowego. Chociaż nie ukrywam, że zdarza mi się zbaczać z wyznaczonej trasy aby pojeździć po bardziej stromym terenie.

To celuj w skok amortyzatora 100 i kat główki okł 69. Czyli typowy XC HT. 

Co do modeli to w tym budżecie dużo wątków w archiwum - głównie to co napisałem wyżej. Napęd 1x12 z kasetą 10-50, 10-51 będzie wygodniejszy w użyciu, napęd 2x10, 2x11 będzie tańszy w eksploatacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 3 marek masz odpowiedz wyżej. Jak pisałem postaraj się poszukać coś co jest na stanie lub może być w jakimś sensownym dla ciebie czasie. Zazwyczaj jak marka dawała też te 3 rodzaje amorków co wymieniłem to reszta też była całkiem spoko. Szczerze brakuje na liście oferty  Decathlon  typu XC 500 na Rebie czy Unibike Experta. Oba nieco droższe nić te 5 tys ale gdyby była szansa dostania to bym się nawet nie zastanawiał. Kąt na główce to taki wyznacznik nieco nowszych, bezpieczniejszych konstrukcji ale to już trzeba jakieś solidne zjazdy robić by takiego Unibike'a skreślać z listy bo ma ponad 70*. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z nowym sprzętem masz bardzo ograniczony wybór, kupujesz co jest a nie co chcesz ;).

Mój umyty wygląda jak nowy :D

Z Meridy zadowolony jak najbardziej, osprzętowo za te pieniądze bardzo dobry wybór. Hamulce szału nie robią bo podstawowe MT200, ale do jeżdżenia głównie po płaskim wystarczają spokojnie. Moim zdaniem lepsze niż Sram Level T, które mam w nowym rowerze. Amorek chyba najlepszy z tych wszystkich, które zestawiłeś

Napęd 2x11 chodzi dużo kulturalniej niż 1x12, który mam teraz w Rockriderze. 

Generalnie bardzo dobry, szybki w miarę lekki sztywniak ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...