Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zamontowaniem linki do przerzutki w piaście. Pytanie brzmi jak mam ją prawidłowo zamątować. Załączone zdjęcia pokazują cały 3-biegowy układ, w tym specyficzną rurkę do którwj powinna wejść linka i ta rurka powinna zostać przykręcona do dźwigni przerzutki.

Marka i model niestety nieznany ponieważ rama ma około 60 lat (prawdopodobnie Romet, rama na licencji kanadyjskiej).

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie.

20210801_231042.jpg

20210801_231028.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie powinno to wyglądać tak: 

lacznik-linki-z-lancuszkiem-STURMEY-ARCH

czyli jak w piastach Sturmeya, wygląda na to że Twoja "rurka" jest niekompletna bo nie ma mocowania do linki. Potrzebujesz łącznika który będzie pasował do drugiego elementu, ewentualnie do tego co masz można jakoś zamocować linkę. 

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie to wygląda jak mocowanie w piastach sachsa ( czy jak mu tam ) . Rurka ma przekrój jak na obrazku :) . Linke przeciągasz od węższej strony i na końcu trzeba zacisnąć albo oblutować jakąś baryłkę .

mocowanie.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez SylwesterQ
      Witam serdecznie wszystkich! 
      Rozglądam się powoli za rowerem i coraz bardziej głupieje jaki po prostu wybrać. 
      Zastanawiam się czy modele, które wam podam nadają się na wycieczki po 50 km i raz wczas na skróty przez polane lub las. 
      Generalnie potrzebuje czegoś co za rok się nie popsuje, myślałem o takich modelach przy moim wzroście 170 cm :
        Romet wagant 7 2021, na mnie robi wrażenie, ale nawet nie wiem gdzie go kupić, boję się z internetu, bo ja sobie go nie złożę. 
        Unibike  Voyager GTS 2021 lub  Expedition GTS 2021, tutaj też bóg wie gdzie go kupić i czy naprawdę są aż tak bez awaryjne. 
        Kross trans 5.0 khaki 2021, Krossy ponoć mają słabe suporty więc co o tym myśleć, bóg wie co za łańcuch i czy opona ma wkładkę anty przebiciową?, mało tego gdyż tutaj zero problemów żeby nabyć ich rower. 
      Pomożecie, bo naprawdę nie jestem znawcą, ale jakąś tam mikro wiedzę mam lecz to za mało, na pewno dobrze było by mieć [przerzutka tylnia] Shimano Daore i dobry suport nie mówiąc już o dobrych oponach. 
      Jeśli coś przekręciłem to przepraszam bardzo, pozdrawiam 👋 
    • Przez cegla1213
      Mam problem z odkręceniem bębenka od piasty. W większości poradników jakie znalazłem, żeby odkręcić bębenek od piasty konieczny jest klucz imbusowy 10, 11 lub 12. Imbus 10 był za mały więc kupiłem 11 i 12. 12 okazała się za duża, ale 11 się przekręcała tj. nie odkręcała bębenka tylko się kręciła. Dopiero o tym, zauważyłem, że rowki w bębenku są tylko na połowie powierzchni wewnętrznej. Jest to możliwe, że bębenek rozkręca się jakoś inaczej? Rowki nie wyglądają na zajechane, tylko tak jakby ich tam w ogole nie było, a połowa powierzchni wewnętrznej była zupełnie gładka.
      Koło kupiłem x-lat temu, bylo nowe i piasta nigdy nie była rozkręcana, więc raczej niemożliwe, że ktoś te ząbki tam zjechał - o ile w ogole tam były. Załączam zdjęcia, jakość nieco słaba, ale telefon nie chciał zlapać mi ostrości na wnętrze bębenka.

Piasta to Novatec, bębenek nie mam pojęcia, nie znalazłem oznaczeń.

• Przez zgreg
      Szukam roweru szosowego, brałem pod uwagę:
      1/Romet Huragan 4,
      2/Merida
      3/Giant
      4/jakiś Decathlonowski ostatecznie, 
      5/ w ramach marzeń- Bianchi, Pinarello
      Nie chce używki
      Rama alu, 2 blaty 52/36 ew. 50/34, tylnia duża min. 28, opony min. 25 a najl. 28C, dobrze jakby można było dołożyć błotniki (acz niekoniecznie), mogą być hamulce szczękowe, bardzo preferowany cały osprzęt w grupie (najlepiej Tiagra, o 105 raczej nie ma co marzyć w tym budżecie)
      Teren częściowo pagórkowaty
      Mam dobrą kondycję ale jestem zdecydowanie amatorem.Mam 186 cm wzrostu, 70 kg
    • Przez autominus
      Witam,
      Chciałem wymienić przerzutkę na nową, ale w moim rowerze przerzutkę montuje się na mocowanie starego typu "Hak".
      Czy dałoby radę zamontować przerzutkę Altus RD-M310 poprzez adapter - zdjęcia w złączniku?
      Czy tę przerzutkę można zastosować do 6-rzędowego wolnobiegu MegaRange 14-34T?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

• Przez igoreq232
      Witam, mam piastę novatec (chyba jakiejś starej generacji) i nie wiem jak ją rozkręcić, aby ją przeswrwisować. Piasta ma dwa wejścia po obu stronach na ampule/imbusy. Jedno w nich jest zaznaczone na zdjęciu czerwonym kolorem. 

• Dodaj nową pozycję...