Skocz do zawartości

[Napęd] Przeskaujący łańcuch na na 11T i 13T - jak oceniacie zębatki ?


Retrovirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wymieniłem łańcuch, chociaż na starym też chyba się ze dwa razy zdarzyło, że przeskoczył na zębatce 11T i 13T. Dzieje się tak przy większym obciążeniu, tzn. kiedy chcę przyspieszyć.

Uprzedzając pytania:

- hak prosty,

- przerzutka wyregulowana,

- wózek zbliżony do zębatki, ale nic to nie dało.

Na tej kasecie i poprzednim łańcuchu przejechane jakie 1700-1800 km.

Kasta Shimano SLX CS-M7000, 11-42T

Przerzutka Shimano XT RD-M8000-DSGS

Rower sporo terenu widział. Oceńcie proszę stan zębatek, bo to mi tyko przychodzi do głowy. Załączam zdjęcia.

Czy takie zużycie może być przyczyną takiego zjawiska ?

Pozdrawiam

zd1.jpg

zd2.jpg

zd3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie założysz nowego łańcucha na zużytą kasetę bo będzie właśnie taki objaw skakania łańcucha po kasecie, drugi łańcuch się zakłada po ok 700km ale to też zależy od klasy lancucha, czasem lepiej zmienić po 500km. pierwszy łancuch sie wyciagnal i przez to kasetę dalej zużywał. Swoją drogą to pierwszy łańcuch szybko zaczął "skakać" po zębatkach. Jezdziles duzo na tych najmniejszych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jestem w szoku tak małych przebiegów, ja swojego 1x11s nie sprawdziłem na dluzszych przebiegach, dobijam dopiero do 3tys km na dwa łańcuchy, natomiast na 3x9s na napedzie xt, na 3lancuchy to z 15k sie robilo. Obecne napedy sa az tak slabe? jak bym robil kilometrów jak kiedys to bym musial 1x11s ze 3 razy w roku zmieniac? :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafał87 napisał:

to jestem w szoku tak małych przebiegów, ja swojego 1x11s nie sprawdziłem na dluzszych przebiegach, dobijam dopiero do 3tys km na dwa łańcuchy, natomiast na 3x9s na napedzie xt, na 3lancuchy to z 15k sie robilo. Obecne napedy sa az tak slabe? jak bym robil kilometrów jak kiedys to bym musial 1x11s ze 3 razy w roku zmieniac? :o

 

Ale o czym ta rozmowa? Porównuj do siebie. Jeden napisze, że robi 2k a okazuje się, że kręci 300W średnio i wali w terenie. A drugi zrobi 5000km bo pedałuje po płaskim, w suchym i z oszałamiającą mocą 70W. 1x11 robi mi porównywalnie z 3x8, bo na 3 łańcuchach robię kilka tysięcy, powiedzmy 7 czy 8. A przednia zębatka CRM81 to całkiem kosmos, bo po 16 tysiącach km nadal pracuje jak nowa. Kształt zębów bez zmiany - szerokie zęby i stal dają bardzo trwały element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...