Skocz do zawartości

[opony] Kands/Spartakus szerszy zamiennik


crossowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Z żoną mamy rowery crossowe (Kands Maestro 2020 i SPARTACUS CROSS 4.1 men) ze standardowymi wąskimi oponami, chcieliśmy pojeździć trochę po lasach i kupiłem szersze opony o bardziej agresywnym bieżniku, konkretnie Continental Race King Sport Opona 27.5x2.00 i mimo najszczerszych chęci nie chciały wejść na obręcze roweru Kands, wygląda jakby były za małe (średnica obręczy jest za duża do tych opon). Czytając forum, utwierdzam się w tym przekonaniu ale jako że jestem laikiem, czy może mi to ktoś potwierdzić?
Jeśli te co kupiłem są rzeczywiście za małe, to czy ktoś mógłby mi polecić odpowiednie opony do tych rowerów? Z tego co się orientowałem do Spartakusa nie wejdą szersze niż 2" a do Kandsa 2,2" to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już koniecznie chcecie opony typowo mtb to 29" (są one dokładnie pod takiej samej średnicy obręcz jak 28" czyli 622mm). Można też coś wybrać z uterenowionych trekingowych ale byłyby 2x cięższe i 3x droższe niż racekingi 29x2.0.

27,5" są pod obręcz o średnicy 584mm - nie ma opcji bez zniszczenia opony/obręczy wsadzić tego na Twoją obręcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wielkie dzięki za pomoc!

Upewnię się tylko, czyli powinienem kupić poniższe opony?

Jestem zielony w temacie ale zakładam, że nie muszą to być opony mtb, opony które mamy obecnie są wąskie i mają typowo asfaltowy bieżnik, po wjechaniu w delikatnie piaszczysty teren rower się szybko zakopuje i traci się równowagę a bieżnik się nie "wgryza" w nawierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...