Skocz do zawartości

[przerzutka] szarpanie wózka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Napęd w zasadzie pracuje idealnie, bezszelestnie, tak jak powinien, ale coś jest nie tak z tylną przerzutką. W zasadzie jeżdżę non stop na blacie, więc problem trzeba wywołać. Teraz po zmianie kasety na mniejszą, jest on jakby większy. Spróbuję opisać: Ustawiamy kasetę na najmniejszej zębatce a korbę na blacie. Zrzucamy z blatu na młynek i zaczyna "pajacować" wózek przerzutki. Tak nim szarpie. Trzeba przestać kręcić, żeby to się ustabilizowało. Mam wrażenie, że łańcuch jest ciut za długi, już mi to wcześniej serwisant sugerował, ale ustawiłem po staremu. No, ale teraz mam jeszcze mniejszą kasetę. Czy możecie mi ocenić tę długość? Jak powinienem wykonać fotkę/ki żebyście mogli to stwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę, ale to nie to. Nawet moje oko, nie takiego przecież już laika widzę, że ten łańcuch ma poprawną długość. Nie podoba mi się coś z przerzutką. Jadę do Radomia jak wrócę dam znać co oni w tym widzą.

lancuch1.jpg

lancuch2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tam, o ogniwo to będzie nieparzyście to trzeba kombinować z jakimś cudokiem... Nieee. Łańcuch idzie naprzemiennie przecież, choć Unia mówi, że tak pasuje :) Zresztą, raczej jeżeli już, to serwisant mówił, żeby dwa, ale dodać (później się wycofał) i tu chyba tym razem to się z nim zgodzę. Może tan kąt na fotkach nie jest najlepszy? Trochę poprawił, ale to nie jest tak, jak być powinno. Lekko podprostował hak i lekko poluzował tę trzecią śrubę przerzutki, która mniej więcej wiem do czego jest, ale której kompletnie nie umiem ustawiać i nigdy jej nie ruszam. Nie uderza Cię coś na tych fotkach?? Długość wózka?? On jest teraz ewidentnie za długi, jest zgodny jeszcze ze specyfikacją, ale ss się dużo lepiej zachowa.

Artur, już się pytałem. ale jeszcze tak do stępla:

Mam: Shimano RD-R8000 Ultegra przerzutka tylna 11-rz SS 10946981765 - Allegro.pl 

Na pewno jest kompatybilna ze starszą wersją klamkomanetek? Jak tak to szybciutko zamawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert... wiadomo że chodzi o równy jeden cal. Ogniowo wewnętrzne i zewnętrzne, inaczej się nie da. 

Edyta: wszystkie przerzutki 11s shimano w wersji road + tiagra 4700 i dodatkowo wszystkie GRX'y sa kompatybilne z kalmkomanetkami 11s road + tiagra 4700 i wszystkimi klamkomanetkami GRX.

PS. Z jak masz zamiar założyć r8000ss to nie skracaj łańcucha wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będę skracał wcześniej, w ogóle tu się z Tobą jak napisałem nie do końca zgadzam, on raczej jest ciutkę za krótki, na krótszym wózku będzie myślę idealnie. Dobra, to zamawiam, bo chcę już te tematy naprawdę przestać wałkować, pomału zamykać i troszku odpocząć od skądinąd sympatycznego forum, ale co za dużo to...

Z kołami (tym naciąganiem) to już powalczę w przyszłym roku razem z oponami, to pewnie jeszcze się pytania zrodzą

Zajrzyj proszę kolego na moje pytanie o taką przekładkę przy montażu korby, bo Filip mi coś odpowiedział, ale nie bardzo wiem o co mu kaman a nie będę się wdawał w głupie, zbędne dyskusje. Szkoda życia.

 

Dziękuję Ci serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zajrzyj proszę kolego na moje pytanie o taką przekładkę przy montażu korby, bo Filip mi coś odpowiedział, ale nie bardzo wiem o co mu kaman a nie będę się wdawał w głupie, zbędne dyskusje. Szkoda życia.

Ty serio to napisałeś? Właśnie zaczyna mi być szkoda życia na dalszą dyskusję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee Artur, to nie w tym sensie... Nikogo przecież nie obrażam

Już mam tak łeb zawalony tymi sprawami rowerowymi, że czuję przesyt... zrozum i ty mnie, ja aż tak tym nie żyję

Ale przecież muszę tę wiedzę zdobyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka wymieniona, teraz już napęd pokazuje w pełni moc. Jest lepiej niż super. Dzięki Artur, nie noś kolego długo urazy w sercu, każdy czasami ma różne dni :) Wszedłem na serwis a kierownik... przerzutka nie będzie pasować do starszych klamek a mnie włos dęba, ale naprawdę nawet źle o Tobie nie pomyślałem, mówię, niech kierownik sprawdzi dokładnie, bo znam osobę z forum, która od lat doradza i wiem, ze ma wiedzę. Sprawdził "w komputerze" i mówi, będzie pasować. Odetchnąłem. W ogóle okazuje się, że na szkoleniach SHIMANO uczą serwisantów, że nie miesza się żadnych grup, ale to chyba tylko po to, żeby za dużo nie myśleli, bo sensu w tym nie ma. Dodatkowo, prawdopodobnie w ogóle niepotrzebnie tę przerzutkę kupiłem, bo stara jest sprawna, no cóż, będę miał wózek ss jaki chciałem. Byłem w innym serwisie i widział serwisant, że linka się rozwarstwiła przy samej przerzutce. Tę jedną linkę z plecionki uciął, ale... wystarczyło przesunąć zaciśniętymi palcami po niej a idzie na wierzchu pod ramą, żeby zobaczyć, że poszła cała. Też nie wiedziałem, że tak się sprawdza linki, to się znowu czegoś nauczyłem. Faktycznie cała falowała. I prawdopodobnie to linka, powodowała taką pracę przerzutki. Jeszcze raz sprawdziliśmy ustawienie haka, ale było ustawione dobrze. Co do linek, kupiłem niedawno nowe JAGWIRE za ok 500zł choć jak kupowałem, to się nie cieszyłem. Ja już tych linek nigdy nie polubię. Kupiłem, bo mają kupę fajnych takich osłonek na ramę, spinek itp. w komplecie. To już moja druga wpadka z tymi linkami. Trzeciej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się ja jestem z tych którzy wkurzają się krotkoterminowo ;) .

Cytat

 W ogóle okazuje się, że na szkoleniach SHIMANO uczą serwisantów, że nie miesza się żadnych grup, ale to chyba tylko po to, żeby za dużo nie myśleli, bo sensu w tym nie ma. 

Ależ oczywiście że to ma sens. Najprymitywniejszy z możliwych, zgubisz śrubkę... masz kupić nową grupę w całości. A serwisant o tym wie. Przecież shimano czy ktokolwiek inny nie bedzie pozbawial się możliwości zarabiania. Co mają napisać? Kup Pan rower na tiagrze 2tys taniej niż na 105-ce i wymień kasetę i prawą klamkę bo reszta jest kompatybilna i bedziesz miał napęd 11s 1300zł taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to podobnie jak i ja. Test właśnie zrobiony, jedna drobna rzecz jeszcze będzie. Opiszę we właściwym wątku. Ale teraz po południu jest zapierniczaczy pod Kampinosem, dziś mnie koleś wyprzedził na jakiejś kosmicznej maszynie a ja nagle do 42km/h i jego, a drań siadł mi dosłownie na samo koło. Na szczęście wiedziałem, ze to już koniec trasy i za km skręcam na parking hehe, bo długo bym tak nie wytrzymał, ale go mam zaliczonego. Jadą wcześniej dwie panny na szosie, mówię tak: proszę nie wyprzedzajcie mnie panie, bo nie lubię jak mnie kobiety biją a dwa, to mamy obowiązującą już cnoty niewieście i to nie wypada. Ale się odgrażały, że i tak mnie wyprzedzą. Na szczęście chyba pojechały inną drogą hehe 

Jeszcze joby dostałem od nich, że bez kasku jeżdżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...