Skocz do zawartości

[korba] prawidłowy montaż


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Czy ta blaszka przez którą przechodzą śruby do mocowania korby powinna być jakoś poprawnie ustawiona? Ona ma z jednej strony otwór a z drugiej fasolkę. Czy ów otwór ma być bliżej osi czy fasolka czy to wsie radno? Bo mi się zdaje, że ta ostatnia opcja.

Przed przykręceniem tych śrub, dociągamy korbę tą plastikową śrubą. Czy dociągamy ją tak, że kasujemy luz i jeszcze troszku delikatnie, czy jednak troszkę mocniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. @Dokumosa, jeden serwis mi powiedział, żeby bardzo mocno dokręcić drugi bardzo lekko. Nie pamiętam teraz, który walnął bzdurę. Na szczęście coś mnie tknęło i se myślę, po chusteczkę plastikową nakrętkę dali żeby mocno dokręcać? I tak pójdę zaraz ją zluzuje, bo na pewno ciut za mocno dokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, to już taka mechaniczna zasada. Podobnie jak ze sterami. Najpierw lekko dokręcamy górną nakrętkę a później skręcamy mostek. Jeszcze raz dzięki. Rozumiem, że ta blaszka niech już sobie będzie a fasolką w dowolną stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedną, bo w osi jest jeden otwór.

A ja powiem tylko tyle, że Shimano ma takie instrukcje, że małpa by to zainstalowała. Polecam zanim zrobisz jakąś głupotę, albo posłuchasz kretyna który każe przykręcać mocno.

Ja po wsadzeniu korby z osią, polecam ją dobić lekko młotkiem gumowym. Czasami trafia się taki zestaw suport/ korba, że wchodzi to naprawdę ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może bardziej łopatologicznie, bo ja z zasady instrukcji nie czytam, albo idzie logicznie, albo po mojemu będzie.

Tak jak na foto1 czy tak jak na foto2 ?

Założyłem tak, jak na rys. "przekładka2" czyli fasolką do środka.

OK?

przekladka1.jpg

przekladka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Shimano można znaleźć prawie wszystkie manuale. Wszystko wytłumaczone jest obrazkowo, więc nawet znajomość "langłydża" nie jest potrzebna za bardzo.
Szukasz na aukcjach, części zamiennych na zapas, a nie ściągnąłeś sobie instrukcji do nich? To są ogólnie dostępne pdfy. Ja wiem że fachowiec zagląda do instrukcji jak już wszelkie inne metody zawodzą, ale Ty już osiągnąłeś ten stan.
To naprawdę zajmuje 2 minuty szukania w internetach. 🥴

143863100_cranksetplatepin.PNG.1d7b2262043695beb842688338360356.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dokładnie tak, nie mówię że nie czytam instrukcji, bo czasem się nie da, ale w mechanice są pewne zasady montażowe, które są niezmienne i pewnie czasem warto się tylko upewnić. No, i założyłem poprawnie, fasolką do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...