Skocz do zawartości

[sztyca] 30.9 a 30.8


RafalxM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rurę podsiodłową o średnicy 30,9   , mam też taką sztycę  30,9 x 400 . Sztyca siedzi w ramie 11cm  , minimalny wsad opisany na sztycy to 10cm.

Szukałem sztycy 30,9 x 450  żeby profilaktycznie odciążyć ramę (ważę 100kg) , ale znajduję tylko jakiś dziwny rozmiar 30,8 x 450 .

Pytania do praktyków:

- czy taka profilaktyka jest uzasadniona, czy pomimo wagi takie 11cm w zupełności wystarczy

- czy ew. użycie 30,8 w ramie na 30,8 z wsadem 16cm ma sens czy lepiej unikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na obrazku - na żółto zaznaczone ile wchodzi przy tych 11cm.  Znalazłem sztyce GUSSET LOFTY XXL    (450)  , jak widać na obrazku (na niebiesko) rzeczone 16cm może nawet nie wejść bo się rura wygina, ale jakbym zyskał nawet 4-5 cm (musiał dociąć przed zakrętem) to zakładam że by to mogło dużo dać , zawsze mniejsza dźwignia.

Ta Gusset wychodzi jakies 250 z wysyłką z Czech  - ale jeśli to zasadne to chyba taką najlepiej zakupić  , jeśli nie znajdzie się nic tańszego w tym samym rozmiarze.

sztyca_11-16cm_in.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg Worek to jest tylko do wożenia podręcznych pierdół, bo nie mam nic pasującego w trójkąt ramy na razie. A rower służy do śmigania wzdłuż brzegów rzek w naszych okolicach, czyli Świder i Wisła  od Góry Kalwarii na południu po Nowy Dwór na północy  - czyli takie czasami dołki, no i MPK u mnie okazjonalnie czyli trochę zjazdów po korzeniach.

Jeśli pisząc 'dirt' miałeś na myśli jakieś skoki to nie ;)  Takie spokojne bujanie, czasami z trafieniem w dołek, chociaż może raczej bujanie po samych dołkach , zapewne znasz te okolice.

 

@Dokumosa  ramę specjalnie kupiłem w tym rozmiarze , bo na M  ETT było dokładnie takie jak w poprzednim rowerze i żeby dobrze się czuć musiałem dawać siodełko max do przodu i mostek 35mm. W  rozm. M przekrok też byłby za duży , a mam już dość za dużych rowerów , chciałem kupić coś dopasowanego.   Też uważasz ze ten insert 11cm jest totalnie za mały? Pytanie pod kątem konieczności kupowania dłuższej sztycy (bo tą zapewne kupię tylko szukam taniej), tylko pod kątem bezpieczeństwa ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich pewnie ciężko by było gdzieś dalej pojechać i wziąć jeszcze trochę bagażu ;)

W każdym razie dzięki za opinie - tymczasowo w oczekiwaniu na dłuższą sztycę zamontuję sprężynowego Brooksa które jest ok 4cm wyższe więc od razu wsunę sztycę i będzie trochę bezpieczniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 cm mało. Ja zawsze celowałem w 15-20 cm, a ważę tyle co nic.

0,1 mm to niby mało, ale będzie powodowało problemy. Luźna, wpadająca sztyca, trzaski a na koniec pęknięty komin.

Kup tanią sztycę, utnij, idź do tokarza żeby Ci zrobił wałek so wsadzenia w środek. Połączysz tak dwie rurki ze sobą. Tylko ile to będzie kosztowało, nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wolę kupić ;)  Takie kombinacje to mogę robić sobie sam , tylko mi się odechciewa, bo takie połączenia trzeba też 'zanitować' , one też pracują i w pewnym momencie zaczną się rozchodzić - a najgorsze ze tego nie widać i nie ma jak zweryfikować.

Suma sumarum  kupię odpowiedni rozmiar w możliwie dobrej cenie , a tymczasem proteza Brooksa i z tego co przymierzyłem to będzie właśnie jakieś  14,5 cm  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Krampus w rozmiarze S  -  zapewne każdy powie że  dla mnie idealne by było M   przy wymiarach 176 / 79  - ale po pierwszych 40km  w takich warunkach jak zwykle jestem zadowolony z tego jak się jeździ .  Pewnie mam nieprawidłową pozycję , zawsze było mi 'za długo', nawet na 29er 17,5" z ETT 607  , tutaj liczyłem na to że będzie deko krócej i będę mógł dać siodło dalej, mostek dłuższy - na razie testy na mostku 80mm  i ręce nie drętwiały, co było dla mnie wyznacznikiem długości przy poprzednich ustawieniach.

obraz_2021-07-30_162608.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie na Mce byłoby ok. Zauważ, że wyciągając sztycę odsuwasz też siodło od kierownicy. Dużego ETT o ile nie zniwelowałbyś odpowiednim ustawieniem wysokości siodła w większej ramie to zawsze można jeszcze urwać mostkiem i kierownicą z większym backsweep. A patrząc po uzbrojeniu tego roweru to terenu on nie widuje zatem w ogóle nie ten typ ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz będą gdziekolwiek dostepne to kupię w rozmiarze M do porównania.

Przed zakupem tej S zastanawiałem sie miedzy S a M  , ale nigdzie nic nie ma a ta S trafiła się na niemieckim ebayu wiec chociażby na testy trzeba było wziąć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...