Skocz do zawartości

[Prowadzenie linek] w nowych ramach - co to jest?


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Czy to na zdjęciu to jest prowadzenie linki do sztycy opuszczanej, czy i do sztycy i do przerzutki down-pull? Rower: Specialized Chisel 2021. Widzę takie coś w kilku nowych ramach i nie wiem 😕 Moja wiedza jest przestarzała. I dlaczego są dwa rożne prowadzenia na linkę?

IMG20210730120638.jpg

IMG20210730120647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód hamulcowy ma swoje prowadzenie. To teraz nie bardzo rozumiem po co to producent zrobił. Czy istnieje przednia przerzutka współpracująca z 12-rzędowym napędem, na takie prowadzenie linki? 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wkg napisał:

Pewnie ta rama jest dostosowana także do innych napędów niż 1x12

No właśnie obecny model 2021 nie występuje z innym napędem niż 1x12. Szukam i szukam czy istnieje przednia przerzutka która by obsłużyła 2x12, z down pull, znacie może coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wkg napisał:

Jej, ale to nie znaczy, że rama nie jest pod to przygotowana. Bo Shimano jest :)

https://productinfo.shimano.com/#/lc/deore_xt_m8100/2x12

FD-M8100-M wystepuje tylko w wersji front-pull :) Jeśli to prowadzenie do sztycy, to nie rozumiem, dlaczego tam są dwa otwory na dwie linki? Jakby jeden miał tylko trzymać linkę a drugi to stopper linki, taki jak w down-pull. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer. Ciekawe czy odpiszą mi na pytanie i do kogo pisać w ogóle w Specu. Najlepsze że rura jest zgięta w miejscu gdzie można by zamontować obejmę, ale Spec w poprzedniej wersji tego roweru stosował mocowanie przerzutki... przykręcane do koszyka na bidon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...