Skocz do zawartości

[do 2000 - głównie miasto] Romet vs Kands


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ludzie :)
Muszę wybrać pomiędzy dwoma rowerami trekingowymi i proszę o pomoc. Cenowo są bardzo zbliżone i nie przekraczają 2 tys. co jest żelaznym wymogiem. Jako amator nie mam przygotowania i nie jestem w stanie wniknąć w szczegóły... a być może jakiś szczegół przeważa minimalnie na korzyść któregoś roweru. Muszę po prostu dokonać wyboru. 
Jazda głównie po mieście, niekiedy z zakupami. Dość sporadyczne wycieczki poza miasto / dookoła jeziora / po lesie.

ROMET Wagant 2020  https://prorowery.pl/pl/p/Rower-Trekkingowy-ROMET-WAGANT-5-2020/975573 
KANDS Elite Pro Acera https://www.rowerynajtaniej.pl/pl/p/Rower-Meski-28-KANDS-ELITE-PRO-ACERA-grafitowy-rama-19-2021/4253

Który? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwestia konkretnej filii prorowerów (salonu firmowego rometa), którą odwiedziłem, czy ogólnokrajowy schemat, ale mimo bogatej oferty rowery były kiepsko złożone i robiły złe wrażenie. Jakby ktoś niemający pojęcia o jeździe skręcał je hurtem, aby tylko części trzymały się jakoś ramy, gdy rower stoi na ekspozycji. Niesprawne hamulce z rozpiętymi szczękami, manetki ustawione dosłownie pionowo, pokrzywione i odpadające akcesoria, itd. To wszystko jest oczywiście do ustawienia i wyregulowania, ale gotowym do jazdy rowerem stamtąd byś nie wyjechał, co dla laika może być problemem. Zastanawia mnie też czy skoro tak ewidentne i widoczne gołym okiem elementy były zmontowane byle jak, to jak zmontowali to, czego na pierwszy rzut oka nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobna specyfikacja . Tylna przerzutka lepsza w Romecie , korba i przednia chyba w Kandsie . Nie są to duże różnice i nie sadze żebyś odczuł różnicę w działaniu . Hamulce powinny być lepsze w Kandsie . Ale też nie powiem o ile ...

Ja brałbym rometa ze względu na: 1 opony , 2 długość korby - z opisu wynika że romet dostosowuje dł do wielkości ramy ,  ze specyfikacji kandsa nic takiego nie wynika,  3 przewidywalną geometrię - romet ma klasyczną ,,wygodną " geometrię , ramy Kandsa miały opinię długich , nieproporcjonalnie długich . Ktoś pisał że to się w niektórych modelach zmieniło ale jak jest z tym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...