Skocz do zawartości

[GT Tequesta] Czy to był dobry zakup?


Antracity

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, to mój pierwszy post tutaj i od razu zaznaczę, że jestem rowerowym laikiem. 
 

Otóż od ponad miesiąca rozglądałem się za wymarzonym jednośladem. Poszukiwania roweru doprowadzały mnie momentami do szewskiej pasji - po części spowodowane było to moim niezdecydowaniem czy chce rower crossowy, trekking czy mtb. 
 

Na rower miałem przeznaczony budżet max. 1000 zł i przez chwile byłem gotowy kupić jakiś najniższy model Rometa czy Lazaro. Pojeździłem tez trochę na kilku używanych niskobudżetowych 2-3 letnich rowerach np. Sprick. 
 

Dzisiaj wsiadłem na GT Tequesta przejechałem się nim i kupiłem go od ręki. Wydałem na niego 700 zł a przecież to rower trochę vintage bo z 1999roku. 
 

mam wrażenie ze przepłaciłem, ale wygoda i wrażenie z jazdy rekompensują mi ten dysonans. 
 

moja prośba jest taka - rzućcie okiem proszę i oceńcie czy mój wybór był trafiony. 
 

Przekleje tez opis z OLX:

„Rower kultowej, amerykańskiej firmy GT, używany w jednych rękach - w 100% sprawny, bez konieczności napraw... inwestycji itp. Rama 18" CrMo, sztywna pancerna :), osprzęt shimano LX/Alivio 3x8, widelec RST Delta TL z możliwościami regulacji. Łańcuch, kaseta, ogumienie w stanie BdB. Cena do negocjacji (sprzedawany bez licznika, mocowania fotelika, oświetlenia + dla zainteresowanych możliwość pozostawienia pedałów SPD)”

 

 

 

 

 

B9185122-6195-4009-AEC0-1621BD468230.jpeg

 

8250A3B8-0E6D-4A59-9E2D-8FFD606F1CFB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ciężko wyrokować w temacie używanego sprzętu. Jeśli stan jest dobry, to cena nie jest przesadnie wysoka.

Często jest tak, że starszy rower z osprzętem wyższej grupy będzie lepszym wyborem niż nowy na plastikowych przerzutkach.

Jeśli chcesz cokolwiek uzyskać więcej proponuję wrzucić szczegółowe zdjęcia poszczególnych elementów i wtedy można podjąć próbę oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można wyczyścić bez zdejmowania koła, będzie trochę trudniej. Możesz zastosować odtłuszczacz do tarcz hamulcowych (samochodowy). Łańcuch najlepiej byłoby rozpiąć i wyszejkować, ale na rowerze też dasz radę. Z grubszego brudu wyczyść ścierką i szczotką, a resztę odtłuszczaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...