Skocz do zawartości

[Korba, suport ?] Strzelający rower - nierozwiązany problem


Rekomendowane odpowiedzi

Mi jak strzela coś to pierwsze co robię to wyciągam sztyce, strzela dalej to ściągam i smaruje wszystko co się da w korbie, dalej połączenie mostek kierownica oraz widelec/stery łożyska, na koniec tylna piasta, to nie statek kosmiczny, znajdzie się. Metodycznie i systemem eliminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wyczyściłem dokładnie sztyce, obejme przedniej przerzutki, cały suport + korbe i po krótkiej jeździe odnoszę wrażenie, że jest lepiej. Aczkolwiek pewnie trochę pojeżdżę po piasku i będzie to samo. Mogę sprawdzić jeszcze pedały które wymieniałem niedawno ale wątpie żeby coś tam było. Co prawda miałem tam osadzany insert w jednym gwincie bo mi się wyjechał lecz nie sądze żeby to było to. Ciekawe jest to że teraz prawie w ogóle nie strzelało na nierównościach, ale za każdym razem był pojedynczy strzał jeżeli zjeżdżałem z jakiegoś wzniesienia na równą powierzchnie. Tak jakby pod naciskiem mojego ciała na rower coś nie wytrzymywało obciążenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba znalazłem winowajcę. Jest luz na mocowaniu wahacza (rusza się na boki). Nie mam klucza, żeby to dokręcić. Jutro kupię i ogarnę. Jak macie strzelania we fullu, to sprawdźcie dokręcenie śrub na mocownaiach wahacza do ramy, koła i dampera.

 

Luz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe są takie dźwięki przy lekkim luzie na przednim kole? Po wymianie kulek w piaście nie udało mi się tak ustawić konusów żeby nie było w ogóle luzu tak jak to było fabrycznie. Teraz trzymając hamulec i dociskając rower do dołu wydobywa się chwilowy dźwięk jakby coś o coś ocierało albo coś zardzewiałego nagle chwilowo się poruszyło. Nie umiem inaczej określić tego dźwięku. Chyba że to korona widelca która jest zardzewiała, ale nie wiem czy coś da się z tym zrobić i ma to jakikolwiek wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubę mocownia wahacza odkręciłem, zdjąłem hak przerzutki, przeczyściłem i wszystko skręciłem. Nic już nie strzela. Szkoda, że serwis (rower Trek) nie znalazł przyczyny na gwarancji. 2 lata strzelało.

Dzięki wszystkim za dużo wartościowych wskazówek w tym wątku. Warto by chyba go przykleić.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jwo, nie wiem jaki masz rower, ale u mnie po zmianie suportu na skręcany NINJA strzelanie odeszło w siną dal. Jak masz możliwość założenia takiego suportu, to rekomenduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było dziwne, bo nakrętka nie była do końca przykręcona, ale zaklejona (niebieskim klejem do gwintów) - "jakość" Treka (raczej) lub serwisu. Wcześniejsze sprawdzanie, czy nie ma luzów na śrubach i nakrętkach nic nie dawało, bo nakrętka była nieruchoma, więc sprawiała wrażenie dokręconej. Dopiero szarpanie elementami zawieszenia (w tym wahaczem) dało odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przeczytałem chyba wszystkie tematy jakie są możliwe + różne filmy na yt itp i nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Podejrzewam, że to może być coś związane z odcinkiem korona widelca - rura sterowa, amortyzator, rama(jakieś pęknięcie).Sprawdzałem również linki które bezpośrednio dotykają koronę widelca lecz mam wrażenie, że to raczej niemożliwe aby one to powodowały. Mogę ewentualnie nagrać jeszcze jakiś filmik podczas jazdy gdy to strzela jeżeli ktoś byłby zainteresowany. Tak czy inaczej po sezonie udam się prawdopodobnie z tym do serwisu aby sprawdzili to co napisałem wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.szybkiplik.pl/j2MBFW7rz8 - Filmik tutaj wybaczcie za jakość itp

Zauważyłem, że im większą siłę przekładam z jednej strony kierownicy na drugą tym bardziej strzela. Jak ciągnąłem mocno kierownice do siebie oraz w różne strony powodując właśnie obciążenie tych miejsc jak rura sterowa, korona widelca itp było słychać najwięcej dźwięków. 

Edytowane przez PenigroX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie pozwolę też się dołączyć, rozebrałem raz jeszcze suport, przeczyściłem, nasmarowałem, strzela dalej, sztyca była smarowana, pedały były wymienione. A strzela sobie dalej, przykładałem na różne sposoby siłę, wyginałem ramę, cisza, na stojaku mogę kręcić do upojenia, nic nie strzela. Oglądałem pod mocnym światłem ramę, wydaje się być cała.
No i nagrałem filmik, może coś się komuś jeszcze nasunie. Wiem że mogę oddać na serwis, ale na razie potrzebuję rower, i nie chciałbym się go pozbywać na kilka dni.

https://youtu.be/Yjv6RTKaeVg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PenigroX napisał:

https://www.szybkiplik.pl/j2MBFW7rz8 - Filmik tutaj wybaczcie za jakość itp

Zauważyłem, że im większą siłę przekładam z jednej strony kierownicy na drugą tym bardziej strzela. Jak ciągnąłem mocno kierownice do siebie oraz w różne strony powodując właśnie obciążenie tych miejsc jak rura sterowa, korona widelca itp było słychać najwięcej dźwięków. 

U mnie było podobne strzelanie. W sumie dalej delikatne jest, bo nie mam klucza dynamometrycznego i boję się za mocno przykręcić nakrętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie pozwolę sobie odnowić temat bo siły już nie mam. Mianowicie okazało się że strzelanie wydobywa się z okolic połączenia obejmy ze sztyca. Problem wygląda tak że praktycznie za każdym razem po jeździe w jakimś nierównym terenie musze zdejmować sztyce i ją czyścić aby strzelanie ustąpiło. Czytałem pare tematów na ten temat, ale raczej nic z tego nie pomogło....Smarowałem ją różnymi smarami itp, zakupiłem nową obejmę z gumową osłoną, zaciskałem z różną siłą, sprawdzałem czy nie ma pęknięć w ramie... nie wiem co jeszcze mogę zrobić w tej sytuacji. Jakbym ważył ze 110kg to może bym zrozumiał, ale waże 85kg wcześniej takie coś nie miało miejsca ponadto to nie jest sztyca karbonowa. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł bo ja już raczej nie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podepnę się, żeby nie zakładać nowego.

Jazda normalna cisza, spokój. Jazda pod obciążeniem - czyli pod górę strzela coś raz za razem. Nie zauważyłem innych sytuacji żeby strzelało coś poza wspomina wyżej.

Moja diagnoza to suport, ale może ktoś znajdzie inna przyczynę. Suport wkręcany BB30 Race Face. Od siebie dodam, że rower miał wyczyszczony suport, pedały nowe, korba RF cinch, kola po serwisie, generalnie rower po serwisie, łożyska nasmarowane itp. 

Ktoś potwierdzi, albo ma jakiś pomysł na to? Jeśli suport to co w zamian? Kiedyś a może i dalej, zachwalali Token Ninja, ale chyba nie ma pod RF.

 

Edytowane przez niuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...