Skocz do zawartości

[Miernik zużycia łańcucha] Czy dobrze rozumiem instrukcję?


Tomandr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałem się was dopytać czy dobrze rozumiem instrukcję na mierniku, że jeśli miernik wchodzi płynnie między ogniwa, wtedy łańcuch jest jeszcze sprawny, a gdy miernik obija się o ogniwo, to znaczy, że łańcuch jest do wymiany?

Dzięki i pozdrawiam.

IMG_20210728_165254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zwykle wymiana sugerowana jest przy wyciągnięciu 0,75, ale jak wyglada to w tym przypadku, to wie tylko producent. Poszukaj - jest wątek o takich miernikami - ogólnie nie są wiarygodne, bo do wyciągnięcia łańcucha dokładają luz na rolkach, który nie szkodzi. Ostatnio zmieniłem w 3 rowerach łańcuchy. Miarka wpadała w nich (mają oznaczenie 0,75%), zaś w nowych (ten sam model) wcale nie wchodziła. Jednak po porównaniu długości całego starego i nowego łańcucha wyszło mniej niż 1mm wyciągnięcia na całej długości, czyli stary łańcuch był jeszcze bardzo dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie sprawdzę mam 8s,i zdarzały się przypadki że po 300km wpadał miernik,wystarczy że rolka złapie delikatnie luzu i przyrząd twierdzi że łańcuch do wymiany,ja np .się do tego nie stosuje,ciężko zrozumieć aby łańcuch wymieniać po 300km.

Na łańcuchy bym nie zarobił 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ,,od zawsze" stosuję takie przymiary i twierdzę że się sprawdzają . Przeważnie po ok 1kkm  ,,1" da się wcisnąć ale sama nie wpada i wtedy łańcuch do wymiany . Jak mam nową kasetę to zmieniam jak wpada 0,75 . Ostatnio dowiedziałem się że w ( raczej dobrym ) serwisie zmieniają przy 0,75 . Jak wpada 1 to już niechętnie bo nie ma pewności ze kaseta przyjmie nowy .

Aha , jak się używa do 8s HG 40 to jak najbardziej po 300 - 400 km może nadawać się do wyrzucenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...