Skocz do zawartości

[Upgrade custom] Specialized Sirrus Elite Carbon 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum to moj pierwszy post. Witam wszystkich.

Posiadam rower jak w temacie.

Tylna Przerzutka Shimano Tiagra, GS cage, 10-speed
Kaseta Shimano Tiagra, 10-speed, 11-34t
Mechanizm Korbowy Praxis Alba M24, solid forged arms, 6061 outer ring, steel inner ring, 110 BCD, 10-speed
Wieńce 48/32T
Suport Praxis M24, BSA
Łańcuch KMC X10, 10-speed w/ reusable Missing Link™

 

Jak mozna go fajnie ulepszyć? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę juz zbiłem sztycą carbon, siodełkiem power i oponami zwijanymi. Pozostaje pytanie czy do mojego zestawu podejdzie / będzie działać przednia przerzutka 105 FD-R7000 czy Ultegra FD-R8000?

Edytowane przez Sincere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ulepszać bez wydawania milionów, to wymień manetki na tiagra flat bar i przednią przerzutkę też na tiagrę. Koła to zawsze spoko inwestycja w rower, za 1500-2000 zł dostaniesz coś co najmniej kilkaset gramów lżejszego niż fabryczne. 

2 godziny temu, Sincere napisał:

poczułem, że tiagra jest dla mnie za słaba

Pod jakim względem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abdesign napisał:

Działać to będzie ale kultura jej pracy z uwagi na to, że ma węższy wózek niż przerzutki 10s będzie daleka od sugerującego ją napisu... Taka rzężąca na połowie kasety Ultegra to zawsze "fajna" sprawa.

Czy 105 FD-R7000 bedzię mniej rzęzić niz R8000? Prawie wcale nie używam mniejszej tarczy z przodu jeżdżę tylko na dużej.

@nctrns jeździłem rowerem kolegi który ma 105 i wg mnie to przepaść w porównaniu do Tiagry.

Edytowane przez Sincere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaść pewnie obejmuje inne aspekty rowerów bo jak się domyślam przecież nie usiadłeś na identycznym a tylko ze zmienionym napędem. Taka tiagra rd-4700 działa identycznie jak rd-6800 bo konstrukcyjnie to ta sama przerzutka, różnią się materiałem wózka.

fd-r7000 i fd-r8000 mają wózek tej samej szerokości tzn. Pod łańcuch 11s.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kolega ma rower szosowy o innej geometrii  z " barankiem" Czyli lepiej założyć FD-6800 i będzie działało jak bym kupił FD-4700? W takim razie daje sobie spokój z R7000 i R8000. Chyba że Wymieniać cały napęd na R7000 a to już dużo większe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W takim razie pozostaje konwersja całości na 105 R7000 i manetki na 11 biegów. Korba, suport wszystko do wymiany..

czy może lepiej pomyśleć o napędzie 1x11 lub 1x12 skoro nie używam nigdy małej tarczy z przodu? Może coś ze SRAM?

Edytowane przez Sincere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, korba 10 i 11s to jedno i to samo. Tiagra rd-4700 bedzie działać jako 11s z manetkami 11s... ale generalnie wracam do pierwszego aspektu to geo roweru robiło robotę. Nie zyskasz niemal nic po przesiadce na 11s.

Nie pasują ci manetki czy przednia przerzutka? To wymień na tiagrę 4700 jeżeli masz jakieś inne.

Możesz też wymienić sobie przednią przerzutkę na 11s jak się uprzesz tyle że razem z łańcuchem.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, łańcuch 11s działa z napędem 10s. I jeżeli chcesz używać przedniej przerzutki 11s z napedem 10s to właśnie łańcuchem 11s można to pogodzić. Ale prawie nic nie zyskasz kupując fc-r7000 w stosunku do fc-4700... różnią je dwa gramy... działają równie precyzyjnie. Wydasz tylko kasę na nowy łańcuch, no ale czasem trzeba sprawić sobie po prostu przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak będzie działał łańcuch 11s w napędzie 10s? Wpływa to jakoś na kulturę pracy?

Mam u siebie problem z przednią przerzutką (chyba...), chciałem model 11s ale łańcuch będzie za szeroki. Rozwiązaniem by było wsadzenie łańcucha 11s, ale nie wiem co na to tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w dowolnym mieszaniu łańcuchów na napędach 10 i 11 stanowi tylko przednia przerzutka i to tylko w w jedną stronę jak sie ma przerzutkę 11s to łańcuch 10s trze na przekosach no bo jest szeroki a klatka wąska. Tyle. Z tyłu nie ma żadnego problemu w jakiejkolwiek kombinacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...