Skocz do zawartości

[4000-4500zł] Rower MTB


droomsky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Przymierzam się do zakupu w zasadzie pierwszego droższego (jak dla mnie) roweru górskiego.

Nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o rowery MTB, jedyne z czym miałem do czynienia jeżeli chodzi  rowery górskie to komunijny stalowy Romet :D (jakieś 20 lat wstecz).

Po drodze miałem jakiś budżetowy miejski rowerek (bardzo wygodny, ale w mieście) no i obecnie coś mnie pokusiło i kupiłem chińskiego składaka elektryka na 20" Fiido D11, ale i ten poleci na sprzedaż zapewne.

Nie chcę tu swej biografii wypisywać, chodzi mi bardziej aby nakreślić - jak zielony jestem w temacie.

Byłem ostatnio w górach (Szklarska Poręba) i miałem przyjemność pośmigać jakimś Haibaik'iem (elektrycznym, nie full) - wrażenia niesamowite.

Jednak mimo banana na twarzy przy jeździe na E-bike'u Haibike postanowiłem, że zakupię jakiegoś Hardtail'a bez wspomagania.

I tu prośba do Was, podejrzewam bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w doborze marki/modelu/rozmiar wiadomo sam będę musiał dobrać (184cm/82kg)

Rower miałby posłużyć do jazdy po lesie (stresująca praca i chęć wyżycia się w lesie), do Szklarskiej mam 2h, także i tam chętnie bym go używał. 

Wiadomo, czasem jazda miejska i kto wie - może jakieś mini trasy 50 - 80 km.

Miło by było, gdyby podstawa, czyli sama rama była porządna, na której (kto wie jak to wyjdzie ze mną) w przyszłości można by upgrade'ować różne podzespoły (np. amor, przerzutka, widelec)

Dla przykładu podrzucę link sprzętu, który wizualnie mi się bardzo podoba:

https://motocykle-rowery.pl/pl/p/Rower-MTB-29CAYON-SLX-Northtec/10189

Słyszałem/czytałem również, iż sama marka Northtec jest dość przyzwoita, ale jak macie inne propozycję to byłbym bardzo wdzięczny.

Zależy mi na tym (po to głównie  się tu zapisałem), aby przy doborze pomogli mi doświadczeni w temacie ludzie - czyli Wy.

Sam zapewne zakupiłbym coś, czego zapewne po czasie bym żałował.

Sorki za tak rozległą litanie, ale jak sami widzicie - jestem gadułą :D

Z góry dziękuję za chęć pomocy.

Pozdrawiam

Rafał

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W temacie roweru w tym budzecie jest sporo w archiwum

Faktycznie jest dużo tematów i właśnie je przeglądając wpadłem na ciekawy moim zdaniem rower:

https://velmar.pl/pl/p/MERIDA-BIG-NINE-300-LITE-MATT-BLACK-2021/7310?MERIDA%20NINETY-SIX%20RC%205000%202021&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Czy owa Merida daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...