Skocz do zawartości

[SPD] czy warto zainwestować


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam nowy rower szosowy Scott na 105, na razie mam platformy ;) na 90% raczej pedały szosowe (nie mam roweru górskiego). Czy bloki żółte są bezpieczne dla kolan czy pedały MTB pod tym względem są lepsze? Upierdliwe może być chodzenie w szosowych ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą dobre. W MTB większego luzu wcale nie ma w stosunku do żółtych, tylko noga bardziej lata.

Naprawdę musiałbyś się postarać, żeby rozwalić zdrowe kolana złym ustawieniem bloków. Jest sporo poradników w sieci jak ustawić bloki. No chyba że masz jakieś problemy zdrowotne, to wtedy może lepiej iść do kogoś kto się zna, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 15:13, JWO napisał:

Ale jakie będą to zobaczymy, muszę poprzymierzać 

I kicha. W Chinach nie ma na mnie butów ;(.
Także muszę tu potwierdzić teorię jednego z forumowiczy że platformy lepsze od spd ;) 

Chyba pedały poczekają w szafie do następnego roku aż wybiorę się do Europy 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się kupić buty (rozmiar 48). Ale nie wszystko poszło jak trzeba :( . Buty są szosowo-mtb, więc nie mają podeszwy z bieżnikiem, więc i tak chodzenie w nich będzie utrudnione.
No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :) . Mogłem w takiej sytuacji kupić spd-sl. Pojeżdżę więc z rok (aż będę mógł pojechać do Europy) i potem zdecyduje, czy pójść w spd, czy spd-sl. Na razie u mnie deszcz, więc ćwiczę wypinanie na trenażerze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ten temat forum już dawno przepracowało. Nie mąć w szklance wody 😵😀 u tuberstwo falami dla kliknięć wrzuca kliko bajty temat klików jest dobry do klikania, ale nudesy są klikniejsze o kilka milionów,  albo Sobka wrzuty z kierownicy 360 stopni z suwaczkem w dół. Na forum i tak jest piąta kolumna żeby rozruszać wejścia, widać od nowego roku, w sumie fajnie, zabawa postami i tematami, na szczęście najbliższe dni będę już w inną stronę palce kierował, w końcu dzień dziadka, trzeba zająć się emeryturą postforumową. 😀

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nawet w takich klapkach z pianki gość wygenerował prawie 1000 W mocy.

Oczywiście takie testy na rowerze wpiętym na sztywno w trenażer mają się nijak do rzeczywistości, bo w trakcie jazdy w realu rower zachowuje się zupełnie inaczej, a na ciało kolarza działają zupełnie inne siły (przy takich mocach w sprincie występują już ogromne siły oporu powietrza), w związku z czym może on przybrać zupełnie inną pozycję (np. bardziej pochyloną do przodu). Śmiem twierdzić, że w realu różnice będą jeszcze mniejsze, bo w kolarstwie wcale nie chodzi wyłącznie o moc, ale o prędkość. To, że przypięcie stóp do pedałów pozwala wygenerować na trenażerze większą moc nie oznacza automatycznie, że kolarz osiągnąłby większą prędkość, bo wszystko zależy od pozycji w jakiej ją wygenerował. A poza tym, różnice w mocy zmierzonej nie oznaczają automatycznie gorszego "transferu mocy", czyli ta różnica wcale nie równa się całkowitym stratom mocy. Oczywiście jakiś procent mocy zamienia się na ciepło wygenerowane przez uginanie miękkiej pianki tych butów, ale pozostała różnica to po prostu z jakichś powodów dostarczenie mniejszej mocy "na wejściu", choćby z powodu innej biomechaniki ruchu, niezgodnej z wytrenowanym przez kolarza wzorcem. Ktoś regularnie trenujący na platformach mógłby osiągnąć zupełnie inne wyniki.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...