Skocz do zawartości

[Uczciwość] aukcja olx


KacperOrnaw

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie cena netto. ;) Poza tym i tak przez OLX nie kupisz, chyba, że jesteś kolejnym idiotą robiącym sprzedającemu przelew "na gębę". :D

Ogłoszenia dodane wczoraj, użytkownik też zarejestrowany w lipcu, więc zapewne tuż przed ich dodaniem. Może jakiś sklep chce się zareklamować, a może to zwykła ściema.
Moim zdaniem ściema, bo sklep podałby adres www i jakiekolwiek dane kontaktowe, a tam nie ma nawet telefonu.

Po wysłaniu wiadomości pewnie dostajesz jakiś lewy link albo prośbę o wpłacenie zaliczki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie olx to dno totalne, przestałem tam kupować już dłuższy czas temu. Tam można kupować jedynie w przypadku pewnej osoby lub  odbiór osobisty. Reszta cała to loteria ja 3 razy tam kupowałem i w każdym przypadku nie do końca była prawda zawarta w ogłoszeniu. Znajomy wystawiał też na olx ale to osoba która była pewna, kupowałem koła rowerowe do dziś śmigają bez problemu. A tak to jakieś takie dziwne akcje omijam szerokim łukiem. W tych czasach nie ma okazji, chyba że chce ktoś potem wydać drugie tyle bo jednak zakup bubel lub dana rzecz to fikcja. Zdrowy rozsądek i trochę myślenia zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów i straty pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na OLX nie kupuję, ale zdarza mi się coś sprzedawać. Jak na razie problemów nie miałem.

Moje rady są takie, żeby nie wymieniać nawet wiadomości z kimś, kto nie potrafi napisać poprawnie jednego zdania. Jeżeli ktoś nie umie tego zrobić, to potem wcale nie będzie lepiej. Niestety trzeba wychodzić z założenia że ludzie to kretyni i pieniacze, nawet gdy się sprzedaje a nie kupuje.

Druga sprawa, to kupować tylko dobrze opisane produkty, z dobrymi zdjęciami. Ponownie, jak ktoś nie umie zrobić porządnego opisu albo nie ma pojęcia co sprzedaje, to po co marnować czas i ryzykować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KacperOrnaw napisał:

Ostrzegam przed stroną https://www.bikes.two-wheels-offroad.de/ i zarazem powyższą aukcją olx. Właściciel aukcji wysyła linka do powyższej strony. Nazwa firmy jak i jej adres jest użyty na wzór firmy która już nie istnieje (właściciel umarł) lecz na google widnieje jej wizytówka.

Zgłosiłeś do OLX? Czy tylko na forum krzyczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...