Skocz do zawartości

[Geometria roweru]Scott Spark 960 z 2016 porada!


Beliarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, jest, to mój pierwszy temat na forum także proszę o wyrozumiałość.

moje wymiary :

180cm wzrostu

86cm przekrok

Szukam ostatnimi czasy roweru MTB i mam okazje kupna z rynku wtórnego Scott Spark 960 z roku 15/16 na kołach 29' w rozmiarze M. Niestety nie mam możliwośći "przymiarki" roweru na miejscu a dzieli mnie do niego dość długa droga. Chciałbym się zorientować po pierwsze czy ktoś z forum posiada scotta sparka w tym wymiarze "M" i jest podobnego wzrostu, czy odpowiada mu ten rozmiar czy jednak "L" była bardziej optymalna. Sprawdzając na stronie Scotta (jednak modele młodsze z 18/19r) producent podaje następujące wymiary.

125224_original_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tabelki z Geometrią?

Tak strzelając w ciemno, biorąc pod uwagę ogólnie przyjęte standardy o ile tak to można nazwać, to powinien być na Ciebie dobry. No ale różnie to bywa i bez przymiarki/ geometrii to jednak ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz porównać z nowszym modelem i sprawdzić, czy rozmiarówka za bardzo się nie zmieniła. Jeśli nie, to tabelka z sugerowanym wzrostem powinna być ok. Ewentualnie porównać z obecnym rowerem, jeśli masz. 

Tak patrząc na tą tabelę, to jesteś na granicy rozmiarów, więc zarówno "M" jak i "L" powinieneś być w stanie dopasować do siebie. Ale gwarancji nikt nie da :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...