Skocz do zawartości

[1500] Pierwsza szosa z możliwością opon 35c


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym spróbować swoich sił w jeździe szosowej jednak nie mogę wydać większej kasy niż okolice 1500 zł. Czy w tej kwocie idzie znaleźć coś sensownego na początek w geometrii bardziej endurance? Żeby dało się wsadzić opony 35c (nie chce z niego robić gravela lecz czasem zjechać z asfaltu nie bojąc się o rower) i nie rozsypał się przy 200km trasach. Z pierwszych moich oględzin znalazłem Tribany 500 i 520. Może i nawet 120 RC by się udało kupić.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie będzie bardzo ciężko - szczególnie, że przy oponie 35 mm, to już trzeba mieć tarczówki. Myślę, że nic lepszego w tym budżecie niż właśnie jakieś używane Tribany nie znajdziesz, szczególnie, że sam koncept szos endurance z możliwością montażu szerokich opon jest stosunkowo nowy i nawet używki będą dość nowe i przez to dość drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xtomashx napisał:

Chciałbym spróbować swoich sił w jeździe szosowej jednak nie mogę wydać większej kasy niż okolice 1500 zł. Czy w tej kwocie idzie znaleźć coś sensownego na początek w geometrii bardziej endurance? Żeby dało się wsadzić opony 35c (nie chce z niego robić gravela lecz czasem zjechać z asfaltu nie bojąc się o rower) i nie rozsypał się przy 200km trasach. Z pierwszych moich oględzin znalazłem Tribany 500 i 520. Może i nawet 120 RC by się udało kupić.

 

Pomożecie?

Może jakiś starszy Trek 1.1. Kiedyś też się rozglądałem za czymś pod szerszą oponę, w końcu padło na Boardmana, jednak opona 32 była na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 6franek napisał:

W tej cenie będzie bardzo ciężko - szczególnie, że przy oponie 35 mm, to już trzeba mieć tarczówki. Myślę, że nic lepszego w tym budżecie niż właśnie jakieś używane Tribany nie znajdziesz, szczególnie, że sam koncept szos endurance z możliwością montażu szerokich opon jest stosunkowo nowy i nawet używki będą dość nowe i przez to dość drogie.

No właśnie w Triban 500 I 520 sprzed kilku lat ludzie wsadzają 35c w normalne hamulce szczękowe (tam są jakieś ich btwinowe). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do owych tribanów (cenowo to pewnie numerek 500) wybór przy takich kryteriach się ogranicza...

W tej cenie nie ma specjalnie innych rowerów które mają takie fikuśne hamulce - swoją drogą - dość słabe w działaniu, no i oczywiście wystarczająco szerokie widełki.

Generalnie przyzwoite rowery z tych starszych, które mogłyby w tą cenę się wpisać to b.często miewają kłopot żeby 28c wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach to generalnie ciężko. Jakby sobie odpuścić bezdroża w większej ilości to normalną szoskę da się znaleźć ale to głównie konstrukcje pod oponę 23 góra 25mm. Ja tam czasem jeżdżę polnymi czy kamienistymi drogami na 25mm. Jechać się da ale powyżej kilometra to się robi troszkę uciążliwe. Dużo zależy od samej powierzchni drogi. Jak nie ma wielkich kamieni, głębokiego piasku czy błota to można czasem nawet przyjemnie jechać te 25km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...