Skocz do zawartości

[gogle] gogle a okulary korekcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Bez okularów jestem ślepy jak kret, ale szybko dałem sobie spokój z próbami dopasowania gogli do okularów. Nie mówię, że się nie da, ale trzeba dobrać odpowiednią szerokość gogli do szerokości okularów. I nawet jak się znajdzie pasującą kombinację to dla mnie to trochę upierdliwe męczyć się przy zakładaniu i zdejmowaniu - używam jednodniowych szkieł kontaktowych. Ale tu chodzi o okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.07.2021 o 17:45, Pigeoncatcher napisał:

Cześć. Jest tu ktoś kto nosi okulary słoneczne i jednocześnie zakłada gogle rowerowe? Mógłby się ktoś podzielić opiniami? A może nie da się tego połączyć?

Jasne że się da, do tego okulary z polaryzacją i nakładki plastikowe na okulary ze szkłami od okulisty  :)

 

1628185342189.jpg

1628185274592.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć, dogrzeję trochę ten post. Zastanawiam się nad zakupem takich okularów z wkładką korekcyjną, mam pytanie może banalne, ale nie wiem to pytam. Jak to wygląda, kupuję okulary i wkładkę i muszę u okulisty/optyka dorobić sobie szkła do niej, zgodne z moją wadą wzroku? 

Mam nadzieję, że ktoś odpowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no na przykład tak, że sprzedawca ogarnia szkła, nie wiem więc pytam. Odnośnie okulisty, zgoda noszę okulary od lat, robiłem je u optyka. Po dwóch przypadkach złego doboru szkieł przez optyka, stwierdziłem że to okulista będzie mi diagnozował jaką mam, wadę. Potem z papierem idę do optyka i po jego badaniu porównuję wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 11:44, Kamilos92 napisał:

Cześć, dogrzeję trochę ten post. Zastanawiam się nad zakupem takich okularów z wkładką korekcyjną, mam pytanie może banalne, ale nie wiem to pytam. Jak to wygląda, kupuję okulary i wkładkę i muszę u okulisty/optyka dorobić sobie szkła do niej, zgodne z moją wadą wzroku? 

Mam nadzieję, że ktoś odpowie ;)

Możesz po prostu wziąć receptę (jeśli masz) i zamówić w necie okulary pod konkretną wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

W dniu 5.08.2021 o 19:45, Thomass13 napisał:

Jasne że się da, do tego okulary z polaryzacją i nakładki plastikowe na okulary ze szkłami od okulisty  :)

 

1628185342189.jpg

1628185274592.jpg

No ja np. wywaliłem kilka stówek i jednak się nie dało. Kupiłem okulary z wkładka optyczną, szkła robiłem w sklepie tam gdzie kupuje normalne okulary:

- miziam rzęsami po szybce wkładki wiec musze odsunąć kilka mm od standardowej pozycji

- efekt rybiego oka na krawędziach pola widzenia

- parowanie bo odsunięte okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jeżdżę już z tymi nakładkami rok i szczerze nie narzekam. Jeden z lepszych zakupów. W zwykłych okularach jazda średnio wyglądała czasem micha wpadła do oka to znów wiatr zimniejszy oczy łzawiły, jednym słowem masakra. Niestety muszę mieć te nakładki żeby dobrze widzieć w dzień i w nocy. Ale po roku użytkowania uznaje że jedna z lepszych decyzji zakupowych. Przykro że twój zakup nie do końca się udał. Może inne okulary potrzebujesz ich kształt. Zanim kupiłem okulary chyba 30 par przymierzałem w kasku aż trafiłem właśnie na te które mi najbardziej pasują. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej linka niestety ci nie podam jedynie co wiem o nich to jest to firma rockbros model bodajrze sp28. Ja je kupowałem w sklepie stacjonarnym. Mierzyłem chyba 15 roznych par zanim zdecydowałem się akurat na ten konkretny model. Najgorsze jak jest się pochylonym w czasie jazdy daje sie głowe na wprost a oczy widza górną ramke co na dłuższa mete jest brdzo denerwujące. Dlatego zakup w ciemno nie wchodził w grę i zamawianie a potem odsłyanie na chybił trafił. To taka dobra rada jesli cos pomoże w wyborze. A co do samych nakładek czy az tak blisko mam jak wiem. Potrafie i setke w nich przejechać i nawet o tym nie myslę że je mam załozone. Ja jestem zadowolony z tego zakupu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...