Skocz do zawartości

[Opony do trekkinga] a ich żywotność


2wheels4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżam się do 7 tys. km na oryginalnych oponach i powoli myślę o zakupie nowych, choć bieżnika jeszcze trochę jest na obu (trudno mi określić, jaki procent); jakiś czas temu przednia z tylną zostały zamienione. Ciekaw jestem, jakie przebiegi ludzie zazwyczaj robią na jednym zestawie.

Mam te:

https://cstpoland.pl/pl/premium/216-686-sensamo-control-c-1814.html#/2158-_r_kolor-black/2160-_r_stopka-drutowa/2162-_r_tpi-22/2178-_r_etrto-47_559/2188-_r_rozmiar-26x175/2259-_r_technologia-ref_apl/2260-_r_waga-780

I rozważam zakup tych, jak obecne się skończą:

https://cstpoland.pl/pl/premium/228-716-platinium-protector-c-1920.html#/2157-_r_etrto-47_622/2158-_r_kolor-black/2160-_r_stopka-drutowa/2181-_r_tpi-60/2182-_r_rozmiar-28x175x2/2215-_r_waga-1060/2288-_r_technologia-eps_ldp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwalbe Marathon Mondial - 30.000 km. Moim zdaniem jedne z najlepszych, jak nie najlepsze, opony uniwersalne do roweru trekkingowego lub turystycznego. Idealny kompromis pomiędzy oporami toczenia a własnościami terenowymi. Nie wybierałbym ich jednak jeżeli ktoś jeździ wyłącznie po dobrych nawierzchniach, np. po mieście lub ścieżkach rowerowych. Ale w terenie mieszanym kiedy jest sporo dróg o luźnej nawierzchni, błota, dróg piaszczystych itp. spisują się świetnie.

PS. Opony CST Platinium to jakaś masakra wagowa. 1060g z tego co znalazłem. Mondiale też nie należą do super lekkich ale i tak ważą o 40% mniej. Na dwóch oponach robi się z tego kilogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony wybitne, jak Marathony czy LT Bontragera to właśnie przebiegi jak wyżej. Znam takich co przy takim zamieniają przód z tyłem i jeżdżą dalej ;)

Druga grupa opon i użytkowników (tańsze/mniejsze przebiegi) to zmiany jak opona się przetrze do zera (a na to ma wpływ bardzo wiele czynników) albo opona popękana ze starości, czyli po kilku latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Mondiale (zwijane Evolution) ale na razie zrobione niecałe 15k. Nie wiem czy wytrzymają do 30k, zwłaszcza że teraz rzadziej używane i mogą po prostu się zestarzeć (na razie maja 4 lata). Jeździły głównie po mieście, a obecnie wylądowały w "gravelu".

Odnośnie szutrów się zgodzę, nawet po piasku nie najgorzej idą (mam 42mm). Z błotem bym nie przesadzał, po lekkim dają radę ale i tak zaczynają tańczyć. Słabo sobie radzą na mokrym śniegu.

Poprzednie Marathony Racer przekroczyły 8k w 6 sezonów. Popękały na obwodzie od strony obręczy.
Główną zaletą była waga, reszta przeciętna, w terenie tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...