Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Rower typu Cross do 4 tys


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Petros601 napisał:

Miałem podobne doświadczenia z rowerami Cross mam podobne doświadczenia. Posiadałem Model Cube Nature (2017) i czły czas miałem uczucie że coś mnie hamuje szczgólnie powyżej prędkości 30kmh było ciężko. Opony wymieniłem na Coninental Speed Ride i troche było lepiej... ale tylko troche.

Kiedyś wypożyczyłem od kolegi rower MTB (Canyon Grand Canyon) i o dziwo był o wiele szybszy od Cube PO ASFALCIE. 

Natępnie do Cuba'a włożyłem opony Schwalbe Kojak ale nawet to nie pomogło. Trochę doczytałem i dzedzłem do wniosku że winny nie były opony a GEOMETRIA roweru.
Nawet ambitne rowery MTB mają bardziej sportową pozycję niż Crossy, a przy wyższych prędkościach liczy się głównie Areodynamika / pozycja na rowerze.
Cube sprzedałem i kupiłem Rower MTB (Kross Level 10)  Kross jest szybszy na asfalcie nie wspominając o lepszych własnościach terenowych.

Rowery Cross to nie rowery do szybkiej jazdy (ja sie tego nauczyłem na błędach)

Poniekąd pewnie masz racje bo na logikę bardziej wyprostowana pozycja ciała równa się większe opory powietrza. Ale opony pewnie też mają znaczenie - węższa opona to teoretycznie mniejsza powierzchnia styku z podłożem, do tego odpowiedni bieżnik i mieszanka gumy - sami producenci deklarują różne opory toczenia dla różnych modeli w tym samym rozmiarze co potwierdzają często testy ale jak to się przekłada na praktykę i jak mocno jest to odczuwalne to ciężko stwierdzić bez przejechania się na jednych i drugich :) Po kilku miesiącach jazdy pewnie będę mógł powiedzieć coś więcej czy pasuje mi ten rower czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...