Skocz do zawartości

[rower 27,5] Ghost czy Canyon?


nieborak

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie coś, Ghost czy Canyon?

https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/hardtail/bike/nirvana-tour-base-2021

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-7/2617.html?dwvar_2617_pv_rahmenfarbe=BU%2FBK

Plan jest taki, aby wyrzucić cały osprzęt i go trochę odchudzić. I stąd też pytanie, oba mają widły 120 mm. Czy jakiś 100 mm podejdzie?

Przymierzałem się do Ghosta w rozmiarze S i jest ok, jedynie dłuższym mostek bym dał. Niestety do Canyona nie mam jak się przymierzyć. Patrząc na cyferki geo, to są bardzo podobne - Ghost ma krótsze tylne widełki i bazę kół. Rower będzie mi służył głównie do pokręcenia się po lesie. Szukałem czegoś bardziej xc pod 27, ale niestety nic, jedynie pozostało by czekać na jakąś używkę? A może karbon z Chin? Albo wrócić do 26? Mam dwie fajne ramy, stalową DMR i lekką Stockli... Obecnie na co dzień jeżdżę na gravelu, ale na piachu to padaka, a tego mam sporo w okolicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27,5" praktycznie umarło w segmencie XC - nowych rowerów nie produkuje się od lat, a wybór nowych widelców jest mocno ograniczony (najlepsze to Reba i Suntour Axon). Jeśli chcesz coś lepszego, to zostają Ci widelce do Cięższych zastosowań, np. Pike 120 mm.

Chiński carbon to ryzyko, bo oszczędzają na jakości.

W ogóle pomysł, żeby kupić nowy rower i wymienić cały osprzęt jest bez sensu, bo bardzo źle na tym wyjdziesz.

 

Jaki masz budżet na rower + modyfikacje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagowo zawsze kręciłem się w okolicach 10 kg, więc rower 14 kg to przepaść. W tym przypadku modyfikacje nic nie dadzą :) Już zamówiłem cresty, a we wtorek pewnie pojadę po Axona. Tak liczyłem, że przy ramce z Chin rower wyjdzie coś koło 5,5k, ale przynajmniej na tym na czym chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...