Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Dylemat z zębatkami


EnsiferumR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat, posiadam rower szosowy z kasetą 11-32. jeżdżę głównie po górzystym terenie i czy jest sens dokupienia jeszcze dwóch zębatek 37z,42z i zamocowania do starej kasety?

Drugie pytanie. lepiej jest kupić gotową kasetę 11-42 czy lepiej dokupić tylko zębatki?

Trzecie pytanie.  Czy czym większa zębatka z tył tym łatwiej będę pokonywać wzniesienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dokładać zębatki do gotowej kasety? To jest albo rzeźba, albo się wcale nie da - na pewno nie ma to sensu.

Tak, będzie Ci łatwiej podjeżdżać, ale oczywiście kosztem prędkości. Będziesz, albo szybciej kręcił i jechał tak samo, albo kręcił tak samo, a jechał wolniej.

No i oczywiście jeśli nowa kaseta to i nowy łańcuch i trzeba sprawdzić, czy tylna przerzutka obsłuży większe zębatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno były sprzedawane jeszcze dodatkowe koronki do kaset. Miało toto offset odpowiedni żeby się dało dołożyć do kasety. Przed montażen wyciągało się jedną koronkę z kasety. Oferowały to całkiem rozpoznawalne marki (fsa,  e13 itp.). Obecnie czasami jeszcze gdzieś po wyprzedażach się da spotkać, około 50EUR więc to kompletnie nieefektywne ekonomicznie.

Pamiętaj też że montując kasetę z takim zakresem konieczną jest wymiana przerzutki. I do szosy raczej będzie to trudne do zrealizowania (pojemność, kompatybilność z manetką i wielkość koronki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kolego jakoś to tanio ogarnąć i masz system 11rz, to będę za chwilę zdejmował kasetę 11-34 Shimano ULTEGRA w stanie dobrym+

Wyrzucę ja na śmietnik, więc jak chcesz napisz na PRIV, to Ci ją oddam. Tylko jakoś zorganizuj sobie odbiór Radom/okolice lub Warszawa/okolice

Takie dokładki z tą wiedzą co masz czarno widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma 11-32, więc 11-34 niewiele mu pomoże. Zanim kupisz 11-42 to sprawdź czy tylna przerzutka Ci to obsłuży.

W dniu 24.07.2021 o 20:19, EnsiferumR napisał:

posiadam rower szosowy z kasetą 11-32

Stawiam że nie.

A co masz z przodu? Może będzie łatwiej zmienić przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oraz od poziomu wytrenowania. Ja tam na 34/32 zdycham na 18% podjazdach ale na początku to takie kilka km ze średnim nachyleniem 6% dawało w kość. Ja myślę, że nie ma co zmieniać kasety. Jak nie będziesz miał lżejszego przełożenia to trening wyjdzie ci mocniejszy i szybciej poprawisz formę. Ja się czasem zastanawiam czy nie zmienić sobie kasety na 11-28, żeby sobie podnieść poziom trudności :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JWO napisał:

@Mihau_ to zależy od tego co ma na przodzie

Nie istnieje przerzutka szosowa, która obsłuży największą koronke 42 choćby z przodu i 1x było. 

Można kombinować z grx 1x ale większego sensu to nie ma w szosie. Zarówno kaseta z takimi dziurami jak i 1x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...