Skocz do zawartości

[6000 zł] trail ?


Rekomendowane odpowiedzi

Lepszy ten Procaliber niż ta wcześniejsza padaczka Marina na Alusie... Rower fajny ale dużo mniej "bezpieczny" do poszalenia tam gdzie chcesz. Nie do końca siedzę w tematyce serwisowej amorów typu Recon ale zawsze chyba był problem ze zwiększeniem skoku bo zmniejszyć zawsze można było. Pasuje i tak zobaczyć do każdego nowego amora jak ze smarowaniem wiec przy okazji zjechać ze skoku pewne by się dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupię raczej tego treka aby był jakiś rower i zobaczę jak będzie to wszystko wyglądało z czasem itp. 
a w przyszłości po prostu kupię fulla 

chyba ze jakimś cudem znajdę w poniedziałek gdzieś kellysa to go oczywiście zamówię ;) 

chyba ze przychodzi wam do głowy jeszcze jakiś model max 7000 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotelik by szło zamontować na dłuższych stelażach (sa takie dostępne) 

Coraz bardziej mysle ze lepiej mieć jednak 2 rowery 

Tak btw czym się różni Hornet od primala ?

I ten skok amora na płaski teren to trochę duży Bujak 

Wyczytałem ze sa jakieś tokeny do usztywniania ale nie blokowania całkowicie amora ? Co to za ustrojstwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie jest już za późno to podrzucę Ci inny pomysł odnośnie fotelika.

Mam dwójkę dzieci i na początku też jeździłem z żoną na dwa rowery z fotelikami. Ktoś tu wcześniej powiątpiewał w montaż/demontaż - otóż jest to banalne i trwa kilka sekund. W ogóle nie jest to żaden czynnik, który należy brać pod uwagę.

Ale co innego chciałem Ci @matysziomdoradzić - zakup przyczepki (Thule, Burley, Qeridoo itd.). Przyczepkę montuje się do tylnej osi poprzez "sprzęgiełko", trwa to również kilka sekund. Kupiłem we wrześniu ubiegłego roku i zrobiłem z dziećmi ponad 1200 km. Najważniejsze jest to, że przyczepka pasuje do KAŻDEGO roweru i nie musisz wybierać, które dziecko dzisiaj zabierasz na przejażdżkę, bo przyczepki są tak jedno- jak i dwuosobowe. Poza tym jazda z przyczepką nie zaburza tak prowadzenia jak bujający się nad tylnym kołem fotelik.

Przemyśl sprawę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyczepkę burley i z 9 miesięcznym dzieckiem jeżdżę po lesie z prędkościami do 30km/h.

Trasa po okolicy 27-28km zajmuje mi około 1,5 godziny, z czego synek około 45 minut przesypia, a resztę czasu gapi się na las lub bawi maskotką.

Istotne jest zastosowanie fotelika dla małych dzieci (jak miał 3 miesiące to używałem hamaczka weber, po 8 miesiącu z niego wyrósł i teraz używam burley baby snuggler) oraz faktu że przyczepka ma normalne zawieszenie z wahaczem i sprężynami.

Zdarzyło mi się trzy razy dachowanie przyczepką. Jedyne konsekwencje to minuta płaczu bo się przestraszył.

Nigdy w życiu bym nie wsadził swojego syna do fotelika na mtb. To co w przyczepce kończy się przestraszeniem w foteliku skończy się połamaniem kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am100s ? co jeszcze jakich modeli szukac o w miarę rekreacyjnej geometrii 

dziś bylem oglądać tego proca libra nie wiem czy to kwestia rozmiaru (L) a wcześniej mierzyłem sie do ML 

ale mialem pozycje bardzo w dol, Gosc mi tłumaczył ze niby taka ma bym pozycja ale czulem sie taki wyciągnięty bardzo. 

i mowił ze to kwestia ustawienia mostka.... siodełko chyba tez mozna przesunąć do przodu ale generalnie nie znam sie na tym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procaliber to rasowy ścigacz, nie rower do rekreacji - stąd ta pozycja.

 

1 godzinę temu, wkg napisał:

No to kierunek-> Decathlon w tym budżecie. 

Ale najpierw sprawdź, czy można doczepić przyczepkę do sztywnej osi. Przypuszczam, że wątpię. Ale może, może.... 

Da się. Istnieją odpowiednie adaptery, np.: https://allegro.pl/oferta/os-do-przyczepki-boost-148mm-172-178mm-m12x1-5-10767915763?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria_sport_bicycles&ev_adgr=Rowery&gclid=CjwKCAjwuvmHBhAxEiwAWAYj-EWHpYvSwdnhnCZj41xXMWucwEsUlcaQQ7lQVjgL-R8Tg3v7z3jE6xoCDacQAvD_BwE

Tylko trzeba by dobrać pod konkretny model roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...