Skocz do zawartości

[6000 zł] trail ?


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, zacznę od tego ze od ok 2-3 tyg szukam roweru dla siebie i chyba zle szukałem bo wybierałem rower do XC (teraz jestem mądrzejszy przez forum, do tej pory myślałem ze góral to góral )

nie jeździłem na rowerze z 15 lat. to do czego chciałbym aby rower mi sluzyl to jazda po parkach, ściezkach rowerowych  z dzieckiem (montaż fotelika to konieczność), ale tez samodzielnie chciałbym sie wybrać na fajniejsze ścieżki i trochę szybciej pojeździć po lesie, coś poskakać ale bez większych chopek... 

czyli rower ma bym trochę uniwersalny, ale tez nadawać sie do bardziej agresywnej jazdy... tak aby byl dla mnie bezpieczny...

Nie zamierzam sie sciagac w żadnych maratonach XC, rower ma mi sluzyc do funu, obczailem juz sobie jakies lekkie trasy enduro na miejscu i planuje sie tam wybrać. 

wiec teraz pytanie jaki to ma bym rower ? enduro? trail ? co w przedziale do 6tys polecacie ??  

mam 180cm wzrostu waga 80kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromny budżet. Chciałeś kupić Procalibra na Rebie a to raczej nie było za 6 tys wiec dałem przykład Roscoe w najbogatszej wersji. Owszem koło 27,5 nawet na plusie ale można tam wsadzić koło 29 cali. Wiadomo dodatkowe koszty więc pewnie odpada. Nie mam pojęcia jak z tym fotelikiem więc siłą rzeczy tu się nie wypowiem. Ogólnie w tej kwocie patrz na amor byś nie miał jakiegoś złomu typu RS Judy. Może coś znajdziesz na Reconie lub RS 35 Gold.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten trek to była uzywka. 

tez mialem pisać o kola czy 29 czy 27,5 ? bo jednak rower bedzie mi sluzyl do różnych tras, zarówno asfalt rodzinny wypad jak i samodzielne wypady w las..

które beda lepszym wyborem ??  

najlepiej by bylo pewnie miec 2 rowery, ale pytajac tutaj Licze ze znajdzie sie jakis model choć trochę te wszystkie warunki posiada..

moze Giant fathom ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanthom Gianta jako taki jest ok ale wyposażenie w tej cenie to jest bardzo słabe. Za wyjątkiem tego na Shimano z Raidonem. Taki Primal Evo to już jest spora różnica na plus. Kellys Gibon 30 też jest poskładany przyzwoicie. Natomiast bardziej napisz co możesz fizycznie dostać bo wymieniać modele to dziś żaden wysiłek. Sztuką jest kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy hardtail z Decathlonu w tym budżecie. Model z serii AM, 130mm widelca za 4099pln. Deore 1x11, osie sztywne, koła pod Tubeless, tylko te hamulce MT200 trochę podstawowe. Uważam, że ciekawy w tym przypadku. Choć przy takiej geometrii może być potrzebny specjalny uchwyt do fotelika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wkg napisał:

Jest bardzo ok za 5500

Choć nie sądzę, żebyś jeździł "hopki" z fotelikiem, szukałbym raczej crossa albo XC o statecznej geometrii.

Fotelik ze stelażem  można ściągać, na ramie podsiodlowej zostaje tylko uchwyt. 
co masz na myśli statecznej geometrii ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z żadnymi crossami i tego typu wynalazkami bo zaraz ci ktoś wciśnie a jakże gravela no chyba, że to zdanie jest już nieaktualne; " rower ma mi sluzyc do funu, obczailem juz sobie jakies lekkie trasy enduro na miejscu i planuje sie tam wybrać". 

Deca miał jakiś czas temu bardzo ciekawego sztywniaka AM ale to co jest obecnie jest po prostu słabe. Do wożenia dzieciaka tak ale by coś poszaleć solo to z tego typu amorem to jednak unikał bym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, matysziom napisał:

Fotelik ze stelażem  można ściągać, na ramie podsiodlowej zostaje tylko uchwyt. 
co masz na myśli statecznej geometrii ??

Jasne. Bagażnik i sakwy też można odkręcić ale nikt tego nie robi :) Oczywiście teoretycznie można ...

Statecznej - komfortowej. Z dzieciakiem nie będziesz szalał. Akurat traile mają komfortową geometrię co paradoksalnie umożliwia takie "hybrydowe" zastosowanie :) Dlatego tez Phantom (2) by się w sumie nadał choć będzie wołkowaty na ścieżkach rowerowych i w parku.

Pytanie też co to znaczy "lekkie enduro". Coś w stylu pod Smrkem ? Jezeli tak to każdy rower się nada - im krótszy, bardziej XC tym lepszy. Jak coś bardziej hardcorowego - to trail ale koniecznie z myk-mykiem.

PS: Myślę też, że nie będzie łatwo dobrać fotelik przez sloping rury poziomej. Wysięgnik musiałby być długi żeby fotelik był w odpowiedniej wysokości nad tylnym kołem. Weź takiego horneta https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-dartmoor-hornet-2021 - ten fotelik musiałby być na długim wysięgnieku - dziecko będzie sie kiwac jak szalone, jak to umocować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej mam dorotke

I raczej takie trasy będę chciał na początek sobie śmigać :)

czyli co ten procaliber 8 byłby ok wtedy ??

 

I dość blisko mam Szczyrk i Wiśle ok 80km wiec pewnie tam tez będę chciał się wybrać na jakieś łatwiejsze trasy 

bez żadnych skoków kilkumetrowych 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej ze pewnie trzeba mieć 2 rowery, (1 na rekreację a drugi najlepiej full do zabawy)

ale pomyślałem ze zapytam czy coś da się wykombinować. 
z tych wszystkich chyba kellysowi najbliżej do oczekiwań…. 
rama podobna do x calibra z treka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama Gibona nie ma nic wspólnego z ramą x calibra. Zupełnie inne rowery nawet technicznie Gibon jest sporo lepszy. Procaliber też będzie kiepskim wyborem. Pojechać pojedzie ale czy nie będziesz za jakiś czasz żałował wyboru to już tego nie zagwarantuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 6 tys proponujesz strucla na Altusie bez amortyzatora bez tapera bez kilku innych rzeczy i jeszcze wspominasz o Szczyrku czy innej Wiśle. A była ostatnio jazda w innym temacie by cokolwiek doszkolić się z tego co się chce kupić. Twoja kasa i twoja będzie męczarnia z tego typu padliną. Poza jazdą z dzieckiem bo do tego to się akurat nada. Zaraz wyskoczy jakiś ekspert z tezą "rower ma jeżdzić" i pozamiata. Jak się namyślisz co faktycznie chcesz nieco zapoznasz z informacjami technicznymi to mogę ci postarać się pomóc. Na razie to nie ma sensu bo się obijamy jak pijany od ściany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam uniwersalnego roweru od jakiś 2 lat. To co sam obecnie biorę pod uwagę i pasuje pod ww. wymagań to Marin Pine Mountain 1. Jest to jeden z niewielu rowerów MTB z dobrym osprzętem i miejscem montażowym na takie rzeczy jak bagażnik. Nawet jeśli fotelik ma nie być montowany na bagażnik to rama jest stalowa, więc bardziej wytrzymała od alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7000 zł dostaniesz najtańszego sensownego fulla:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-am-100s-29/_/R-p-309661?mc=8586941&c=Niebieski

https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/trail-29-fs/dartmoor/bluebird-evo-29-1

Z tych dwóch Bluebird nada się do bardziej agresywnej jazdy niż AM 100S.

 

Ten używany Eccentric ma atrapę amortyzatora przez duże "A".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...